Džeko propušta derbi protiv Intera

Edin Džeko sinoć nije nastupio na prepunom Olimpiku u porazu od Reala, a neće ni u duelu protiv Intera u nedjelju na istom stadionu.

Povreda Edina Džeke nije mogla doći u gorem momentu za Romu, ali i kapitena reprezentacije BiH.

Sjajni napadač se povrijedio u posljednjim minutama treninga pred sinjoćnju utakmicu protiv madridskog Reala, a trener "vučice" je poslije utakmice istakao da neće nastupiti ni u meču protiv Intera u nedjelju (20.30, prenos TV Arena Sport).

"Protiv Intera sigurno nećemo moći da računamo na Džeku, El Šaravija, De Rosija, a vjerovatno i Lorenca Pelegrinija. Nažalost, Džeko se povrijedio u posljednjim minutima treninga pred Real i neće ga biti određeno vrijeme. Koliko dugo, ne znam, ali osjećao je bolove", obrazložio je Euzebio di Frančesko.

Real je u Rimu slavio (0:2) iako je Roma u prvom dijelu imala veliki broj prilika da stigne do vođstva, ali u sastavu nije bilo igrača koji bi barem jednu od tih šansi sproveo iza Tiba Kurtoe.

Podsjetimo, Edin Džeko se na posljednjem treningu Rome pred utakmicu sa Real Madridom požalio na bolove u mišiću i uskoro bi trebalo biti poznato koliko će izbivati.