Goleada Napolija, Frozinone gori od Zvezde

Fudbaleri Napolija rutinski stigli do nova tri boda protiv Frozinonea, koji nije uspio da zatrese mrežu na San Paolu.

Deset dana poslije pobjede 3:1 nad Zvezdom u Ligi šampiona navijači Napulja gledali su na San Paolu još jednu pobjedu svojih ljubimaca.

U meču 15. kola Serije A Napolitanci su ponovo bili efikasni, dok za razliku od crveno-bijelih, fudbaleri Frozinonea nisu uspjeli da postignu počasni pogodak u Napulju.

Napoli – Frozinone 4:0 (2:0)

Karlo Anćeloti sačuvao je Mertensa  za duel sa Liverpulom u utorak, pa se u napadu našao Zjelinski, a rotacija je zbog povreda bilo i u odbrani i u veznom redu.

Prvi put ove sezone u prvom timu Napolija našao se Adam Unas i upravo je mladi Alžirac  bio jedan od najzaslužnijih za ubjedljivu pobjedu, pa  je zasluženo ispraćen ovacijama dvadesetak minuta prije kraja kada je zbog lakše povrede ramena napustio teren.

Prvi aplauz napuljska publika uputila je ipak Zjelinskom, koji je u sedmom minutu načeo mrežu Frozinonea.

Gosti iz Frozinonea došli su u Napulj da se brane, dok su domaći kontrolisali igru i konstantno vršili pritisak.

U veznom redu Napolitanaca pored iskusnog Hamšika ključnu ulogu imao je Unas, momak kojeg je publika na Marakani mogla da vidi u posljednjih 16 minuta duela sa Crvenom zvezdom.

Alžirac je bio vrlo raspoložen ovog popodneva, a u 40. minutu praktično je riješio meč lijepim pogotkom sa distance.

Nije to bilo sve od Unasa, vidjeli smo i nekoliko lijepih poteza...

... a potom i nekoliko sjajnih dodavanja koje njegovi saigrači nisu uspjeli da pretvore u pogotke.

Prvo je Gulam pogodio prečku u 49.  minutu, potom je Sportielo odbranio nogom šut Insinjea, nakon još jednog odličnog pasa Alžirca, da bi u u 68. minutu odbranio i šut samog  Unasa.

Samo minut kasnije Napoli je stigao do trećeg pogotka.

Gulam je izveo korner, a Milik bio najviši u skoku i postigao svoj šesti gol ove sezone, da bi Poljak šest minuta prije kraja zaključio drugu uzastopnu pobjedu Napolija od 4:0 u duelima sa Frozinoneom.