Četvrtoligaš pružio bolji otpor Sitiju od Čelsija

Imali su u jednom trenutku i "samo" 2:1, ali je Siti potom postigao brza dva gola...

Njuport Kaunti je uspeo da izbaci Midlsbro i Lester, ali je Siti prevelika "zverka".

Ekipa Pepa Gvardiole odigrala je na gostovanju u Njuportu, na užasnom "ragbi" terenu, taman onoliko koliko im je bilo dovoljno za prolazak u narednu rundu i slavila 4:1 (0:0) pogocima Liroja Sanea iz 51. minuta, Fila Fodena u 75. i 90. i Rijada Mahreza u 94. minutu.

Amond je postigao utešni gol za Njuport u 88, posle loše intervencije Laporta i Otamendija, zbog čega je trener opravdano bio ljut.

Četvrtoligaš je odolevao, u prvom delu čak bio i opasan u jednoj situaciji kada je Ederson, koji se poigravao čitav meč, uspeo da "iščupa" loptu iz svog gola posle ubačenog auta.

Njuport se branio organizovao, Siti je teško pronalazio prostore za kombinovanje, pomalo zahvaljući i lošijem terenu, ali se u svakom slučaju nisu obrukali kao Čelsi pre sedam dana kada ih je Siti na "Etihadu" razbio (6:0).

Dobra vest za Gvardiolu jeste i da se niko od njegovih igrača nije povredio, mada je u jednom trenutku Nikolas Otamendi delovao kao da će izaći iz igre.

To znači i da se rizik Katalonca, koji je protiv Njuporta izveo jak tim, isplatio.

Sitiju sledi duel u Ligi šampiona protiv Šalkea u Gelzenkirhenu (20. februar), dok potom igraju finale Karabao kupa protiv Čelsija (24. februar). Sve ostale rezultate FA Kupa, kao i parove preostalih utakmice pročitajte OVDE.