Debi klinca iz Mađarske raspametio Evropu (VIDEO)

Mladić od 18 godina, Danijel Zori, sjajnim golom riješio derbi šampionata Mađarske.

Debi klinca iz Mađarske raspametio Evropu (VIDEO) Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Gol kakav se retko viđa…

Kada je desetak minuta prije kraja trener Debrecina u igru ubacio 18-godišnjeg Danijela Zorija slutio je da može nešto veliko da se dogodi.

Ali…

Vjerovatno mu ni na kraj pameti nije bilo da tinejdžer, uz to i debitant, može da odluči derbi sa Ferencvarošem jednim od najljepših golova ove sezone.

Tekla je sudijska nadoknada, rezultat je bio 1:1 i gosti iz Budimpešte imali su rezultat koji im odgovara, s obzirom na to da ubjedljivo vode na tabeli. Debrecin je tražio posljednju priliku za priključak…

Nekoliko minuta ranije Danijel Tožer je iskoristio penal i izjednačio rezultat, što je podgrijalo nadu domaćina da mogu do tri boda.

A, onda se dogodio momenat koga će Zori vječno pamtiti i o kojem će se dugo pričati. Sa sredine terena u šesnaesterac Ferencvaroša je doletjela lopta, mladi fudbaler bio je leđima okrenut golu i jedino preostalo rješenje bilo mu je da "makazicama" pokuša da uradi nešto više. To je i učinio…