Drama u Ferari: SPAL zabio gol, Fiorentina povela!

Fudbaleri SPAL-a poveli protiv Fiorentine, ali je poslije intervencije iz VAR sobe gol poništen i dosuđen penal za "Violu“ zbog prekršaja u prethodnom napadu. Poslije toga sve je bilo gotovo u Ferari.

Fiorentina je u nedjeljnom matine terminu savladala SPAL kao gost rezultatom 4:1, ali uz mnogo muke i još više sreće.

Matija Valoti u 78. minutu iskoristio je lošu intervenciju Nikole Milenkovića poslije centaršuta sa lijeve strane i zatresao mrežu za vođstvo SPAL-a 2:1, ali radost domaćih navijača u Ferari trajala je svega nekoliko sekundi.

Sudija Luka Paireto dobio je signal iz VAR sobe da treba da pogleda spornu situaciju iz prethodnog napada Fiorentine, a kada je to učinio, poništio je pogodak domaćih i dosudio penal za goste zbog prekršaja nad Kjezom.

Veretu je realizovao jedanaesterac i sada je umjesto SPAL-a ekipa Fiorentine vodila  2:1.

Ovaj trenutak prelomio je utakmicu, jer je samo dvije minute kasnije Fiorentina "nokautirala“ SPAL.

Đovani Simeone, koji je ušao par minuta ranije, pretrčao je više od pola terena u kontranapadu, a onda sam matirao Vivijana za 3:1.

Za ubjedljivih 4:1 pobrinuo se Žerson poslije još jednog kontranapada nakon greške domaćih fudbalera, koji su vjerovatno još uvijek razmišljali o svom poništenom golu.

Malo je nedostajalo da SPAL praktično iz dva šuta u okvir gola stigne do 2:1, pa možda i do pobjede.

Petanja je doveo domaće u vođstvo u 36. minutu,a Voloti je trebao da donese 2:1, ali još jednom VAR tehnologija odlučila je meč u Seriji A.

Fudbaleri SPAL-a koji su žestoko kritikovali sudiju poslije završetka meča i njihovi navijači, koji su svoje ljubimce ispratili aplauzima, a sudije zvižducima, reći će nepravedno.

Međutim, utisak je da su sudija Luka Paireto i njegovi pomoćnici u VAR sobi samo poštovali pravila.