Čudo Đirone usred Madrida: "Iz keca u dva"!

Real poražen pred svojim navijačima u 24. kolu Primere. Đirona osvojila tri boda pošto je gubila na poluvremenu.

Zaista se rijetko dešava da "mali" klubovi pobjeđuju Real na "Santajgo Bernabeu" (ove sezone nešto češće). Još rjeđi su slučajevi da "kraljevski klub" vodi pred svojim navijačima, da ima prednost poslije prvog poluvremena i da na kraju izgubi.

Upravo se to dogodilo u nedeljnom matineu 24. kola Primere. Iz "keca u dvojku"!

A, potpisnik ovog malog fudbalskog čuda je Đirona, klub kome je Real na prethodne dvije utakmice u Madridu dao ukupno deset golova, ali je i primio pet.

Madriđanima je ovo bio treći poraz u sezoni na "Bernabeu", prethodna dva doživjeli su od Levantea (1:2) i Real Sosijedada (0:2). Ovaj put bilo je 1:2 (1:0).

Kopali smo po istoriji, išli dvije decenije unazad i nismo našli podatak o posljednjem preokretu (iz keca u dvojku) protiv Reala u Primeri.

Majorka je pobijedila 3:1 - 24. maja 2009, Real je poveo, a gosti preokrenuli. Doduše, Majorka je izjednačila prije kraja prvog poluvremena. Kolo ranije se slično desilo i protiv Barse, kada su Katalonci demolirali Real 6:2. Na obje utakmice je Gonzalo Iguain bio strijelac prvog pogotka.

U porazu od Selte 2005. rezultatom 2:3, Real je vodio 2:1, a ekipa iz Viga do odmora izjednačila i kasnije pobedila.

U nedelju je sve mirisalo na pobjedu Reala, koji je golom Kazemira poveo u 25. minutu, a poslije asistencije Tonija Krosa.

Međutim, u nastavku je došlo do velikog preokreta. Prvo je Kristijan Stuani iskoristio opravdano dosuđen penal u 65, da bi deset minuta kasnije Portu bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Reala i postigao, ispostaviće se, pobjedonosni gol.

U posljednjem minutu Serhio Ramos je dobio drugi žuti karton, tako da je domaćin meč završio sa desetoricom na terenu.

Barselona je prva i ima čak devet bodova više od trećeplasiranog Reala, ispred koga je Atletiko Madrid sa dva boda prednosti.

real Đirona 1:2