"Bikovi" uz mnogo sreće odoljeli u Napulju

Fudbaleri Napolija su se propisno ispromašivali protiv Torina (0:0) u nedjeljnom susretu 24. kola Serije A.

Iako je Napoli sa najmanje dva postignuta pogotka slavio na šest od posljednjih sedam mečeva protiv Torina, u nedjelju uveče na "San Paolu" domaća publika nije imala mnogo razloga za radost u utakmici 24. kola Serije A.

NAPOLI - TORINO 0:0

Izabranici Karla Anćelotija su poznati kao izuzetno negostoljubivi domaćini, s obzirom da su ove sezone po bod kući jedino odnijeli Roma (1:1) i Kjevo (0:0), dok su "bikovi", s druge strane, jako neprijatni gosti jer su dosad izgubili samo od "vučice" u Rimu (3:2).

Ali večeras nisu poraženi, uprkos najmanje desetak stopostotnih šansi Napolija, od kojih i dva pogođena okvira gola, pa je pravo čudo što nijedna lopta nije završila iza leđa golmana Salvatorea Sirigua.

Ispromašivali su se prvenstveno Arkadijuš Milik i Lorenco Insinje, besmisleno je nabrajati sve šanse napadača Napolija, ali ona iz 34. minuta je bila posebno nevjerovatna, što se u žargonu kaže "teža za promašiti".

Ipak, poljski napadač je nakon asistencije Pjotra Zjelinskog sa pet metara promašio praktično prazan gol!

Reprezentativac Srbije Saša Lukić bio je starter u dresu "bikova" i solidno je odigrao svih 90 minuta u Napulju.

I u nastavku susreta u Napulju nastavljeni su promašaji Napolitanaca, a najbliži mreži gostiju bili su u 67. i 75. minutu kada su Milik i Insinje pogađali stative nakon novih akcija Zjelinskog.

Upravo je dvojac iz Poljske prethodnog četvrtka bio najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu u Cirihu (1:3) i praktično već osiguran plasman u osminu finala Lige Evrope.

Anćelotijev tim će pokušati da osvoji drugo po jačini takmičenje u Evropi i tako ponovi uspjeh iz 80-tih kad je Dijego Maradona donio trofej pod Vezuv. Uostalom, taj pehar im je jedino preostao do kraja aktuelne sezone s obzirom da u trci za "skudetom" debelo zaostaju za vodećim Juventusom, a i ranije su eliminisani u četvrtfinalu Kupa Italije.