Dupli preokret u Frankfurtu, Šalke 0:4!

Tim iz Frankfurta vodio golom Filipa Kostića, Hofenhajm preokrenuo, da bi Mijat Gaćinović najprije asistencijom Sebastijana Aleru osigurao izjednačenje, a onda u 96. minutu Gonzalo Pasijensija pogodio za 3:2 (1:1).

Fantastična utakmica na "Komercbank Areni" u Frankfurtu!

Ajntraht je u subotu stigao do velike pobjede i nastavio seriju od osam mečeva bez poraza pred važan susret osmine finala Lige Evrope protiv milanskog Intera narednog četvrtka.

Tim iz Frankfurta, za koji su od početka nastupili Filip Kostić i Mijat Gaćinović, a Luka Jović ušao u drugom poluvremenu, zabilježio je na "Komercbank Areni" novi trijumf u uzbudljivom dvoboju punom preokreta.

AJNTRAHT - HOFENHAJM 3:2 (1:1)

Najprije je "neplanirana" srpsko-hrvatska saradnja u napadu donijela prednost Ajntrahtu u 20. minutu. Reprezentativac Srbije Filip Kostić šutirao je iz slobodnjaka sa 20 metara, lopta je pogodila u glavu Antu Rebića, prevarila golmana Olivera Baumana i odsjela u mreži gostiju iz Sinshajma - 1:0.

Ipak, gol je pripisan srpskom fudbaleru, što je njegov treći ove sezone u Bundesligi i prvi za Ajntraht iz slobodnog udarca nakon što je bio precizan Bastijan Ošipka u maju 2015.

Do odlaska na odmor Hofenhajm je uspio da stigne do izjednačenja nakon sjajne akcije, koju je poslije "štikle" Adama Salaja, okončao Žoelington - 1:1.

Gosti su u nastavku bili opasniji, najprije su u 53. minutu preko Adama Salaja pogodili prečku, da bi sedam minuta kasnije Isak Benfodil nakon solo prodora pogodio za vođstvo Hofenhajma - 1:2.

Posljednjih 25 minuta Ajntraht je imao igrača više u polju nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Nuhu Kasim, ali se do samog finiša rezultat nije mijenjao. Najbolju šansu za Ajntraht propustio je u 83. minutu Mijat Gaćinović, koji je nakon asistencije Kostića, promašio sa pet metara!

Iskupio se mladi Trebinjac u 88. minutu kad je servirao loptu Sebastijanu Aleru na peterac, a Francuz pogodio - 2:2, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Portugalac Gonzalo Pasijensija osigurao 11. pobjedu Ajntrahta.

U drugih 45 minuta nastupio je i prvih strijelac Bundeslige sa 15 pogodaka, Srbin Luka Jović, ali nije uspio danas da zatrese mrežu.

Ali zato jeste Marko Grujić iz Herte!

Nakon što je poslije kornera pospremio odbijenu loptu pod prečku srpski vezista je upisao treći prvenstveni pogodak i pokrenuo berlinski tim da stigne do preokreta protiv Majnca (2:1).

Ipak, za vijest dana u Bundesligi postarala se Fortuna iz Dizeldorfa, koja je u Gelzenkirhenu objasnila zašto se Šalke zove 04 - 0:4!