Suspendovana sjeverna tribina na "Pecari"

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine zatvorila je sjevernu tribinu stadiona "Pecara" na dvije utakmice, a Široki Brijeg je kažnjen i novčanom kaznom od 3.500 maraka.

Širokobriježani su saopštili u srijedu da je kazna uslijedila zbog nereda domaćih navijača na hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog u utakmici 20. kola Premijer lige BiH.

Prvu utakmicu kazne Široki Brijeg će odraditi već za vikend kada će dočekati lidera na tabeli, ekipu Sarajeva.

Incident na utakmici Široki - Zrinjski (1:1) zbog kojeg je Klub s "Pecare" sankcionisan, dogodio se u drugom poluvremenu kada su domaći navijači u teren ubacili dimnu bombu i veći broj petardi, nakon čega je glavni sudija povukao igrače s terena.

Prekid je potrajao dvadesetak minuta, a nakon što je ispražnjen dio sjeverne tribine utakmica je odigrana do kraja.