"Miroljubivo" na San Mamesu, Bilbao se provukao

U prvoj utakmici 27. kola Primere Atletik Bilbao i Espanjol igrali 1:1.

Bilbao-Espanjol-1-1-Primera Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Pre nešto manje od godinu dana, 20. maja 2018, Espanjol je pobedio Atletik Bilbao na San Mamesu rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je David Lopez u devetom minutu.

Ove sezone, kraljevski klub iz Katalonije opet je poveo u devetom minutu, ali nije pobedio…

Sve do 80. minuta delovalo je da gledamo reprizu majskog okršaja, jer je Fakundo Pereira doveo goste do prenosti. Međutim, Bilbao nije dozvolio da Espanjol odnese treću pobedu u poslednja tri susreta. Strelac izjednačujućeg gola bio je Raul Garsija deset minuta pre kraja.

Atletik i Espanjol ostaju na sredini tabele sa po 34 osvojena boda.