Ajntraht ne odustaje od Lige šampiona

Klub iz Frankfurta se pobjedom u Diseldorfu vratio na samo tri boda od pozicije koja vodi u Ligu šampiona. Luka Jović ovog puta nije imao sreće protiv Fortune.

Luka Jović postigao je pet golova u pobjedi Ajntraht Frankfurta 7:1  nad Fortunom Diseldorf u prvom dijelu sezone, ali u ponedjeljak nije briljirao pa je zamijenjen poslije 70 minuta.

Umjesto njega ušao je Sebastijan Aler i sa dva gola u sudijskoj nadoknadi obezbijedio ubjedljiv trijumf Ajntrahta 3:0 za povratak na peto mjesto na tabeli.

U regularnih 90 minuta posljednjeg meča 25. kola Bundeslige viđena je svojevrsna “uspavanka” i tek jedan pogodak koji je postigao Gonsalo Pasijensija u 48. minutu poslije poklona domaće odbrane koja ga je ostavila samog na drugoj stativi.

Istini za volju, vidjeli smo još jedan pogodak i to već u drugom minutu, kada je Kovacki zatresao mrežu, međutim, on je poništen zbog ofsajda, iako je Poljak dobio loptu od igrača Frankfurta.

Još jednom korišten je VAR u 61. minutu, kada je dosuđen penal za Diseldorf, ali ni tada Fortuna nije imala sreće. Hintereger, ispostavilo se, ipak nije igrao rukom i ostalo je 1:0, sve do sudijske nadoknade.

Kada se činilo da će Ajntraht čuvati minimalnu prednost, sjevnule su dvije kontre , a Aler je svoja dva jedina šuta u okvir gola na ovoj utakmici pretvorio u svoj 13. i 14. pogodak ove sezone.

Kod prvog asistent mu je bio Pasijensija, a kod drugog idealan pas sa lijevog krila poslao je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Osim Kostića i Jovića nastupio je i Mijat Gaćinović, koji je odigrao posljednjih deset minuta za goste.

Ni ovog  puta navijači u Njemačkoj nisu propustili da se pobune protiv utakmica ponedjeljkom. Istaknuto je nekoliko transparenata protiv Fudbalskog saveza Njemačke, a dobar dio meča i gostujuća i domaća sekcija bile su prazne. Kada su se navijači pojavili an tribini bilo je i pirotehnike.

Ajntraht Frankfurt je sa osvojena 43 boda prestigao Bajer Leverkuzen i sada zaostaje samo tri boda za četvrtoplasiranom Borusijom Menhengladbah i trećeplasiranim Lajpcigom.