Sloga u polufinalu Kupa BiH! (FOTO,VIDEO)

Ekipa iz Gornjeg Crnjelova remijem protiv Klisa izborila istorijski plasman u polufinale Kupa BIH, a među četiri ekipe je i TOŠK iz Tešnja.

Sloga iz Gornjeg Crnjelova ostvarila je danas najveći uspjeh u klupskoj istoriji plasmanom u polufinale Kupa BiH.

Prvoligaš RS poveo je u prvom poluvremenu 2:1, Klis iz Butorović polja je uspio da izjednačio, ali nije imao snage za preokret i Sloga je prošla u polufinale

Bliža tome poslije prvog poluvremena je Sloga, koja ima gol prednosti, tako da su domaćinu sada potrebna bar dva gola za prolaz.

KLIS - SLOGA 2:2 (1:2)

Sjajan ambijent na Gradskom stadionu u Konjicu i ispunjene tribine dočekao je igrače oba tima, koji su im se odlučili odličnom igrom.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u 10. sekundu. Amel Bajrić pobjegao je odbrani Sloge i matirao Borišu Bodirogu.

...
Izvor: Dailymotion

Iako su praktično u susret ušli sa golom minusa, rano primljeni pogodak nije demoralisao ekipu Dragana Mićića.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje.

Nakon kornera gostiju u sedmom minutu, najbolje se u šesnaestercu Klisa snašao Nemanja Matović i vratio stvari na početak, s obzirom da je i u prvom duelu rezultat bio 1:1.

...

Isti igrač u 31. minutu pogodio je za velikih 1:2, i to nakon odličnog centaršuta Joce Stokića, čime je svoju ekipu doveo na prag polufinala.

Bilo je još prilika u prvom poluvremenu, ali tek u nastavku se "zakuvalo", odnosno Klis je uspio da izjednači i vrati potpunu neizvjesnost u ovaj duel.

Teren u Konjicu nije dozvoljavao posebno tečnu igru, ali to nije sprečavalo uslovno rečeno domaće fudbalere da krenu u napad.

U 64. minutu fudbaleri Klisa tražili su jedanaesterac, međutim, nije se čula pištaljka.

Petnaestak minuta prije kraja dvije dobre prilike na obje strane, i to u razmaku od šezdesetak sekundi.

Prvo je jedan fudbaler Sloge šutirao iz voleja poslije kornera, da bi potom Komarčević imao dobru priliku na drugoj strani, takođe poslije kornera.

Napadi Klisa urodili su plodom u 81. minutu, kada je opravdano dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja u šesnaestercu.

Bajrić je preuzeo odgovornost i savladao Bodirogu koji je pogodio stranu, ali nije uspio da spriječi izjednačenje - 2:2.

"Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu", orilo se sa tribina stadiona u Konjicu, ali nekoliko hiljada gledalaca razočarano je napustilo tribine poslije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Sloga je uspjela da se odbrani do kraja i remijem 2:2 izbori istorijski uspjeh u polufinale Kupa BIH.

ZaNe treba zanemariti ni sjajan rezultat ekipe iz Butorović polja u najmasovnijem takmičenju.

KLIS: Ramić, Ćosić, Šehić, Bitevija, Vila, Mušinović, Bajrić, Habibija, Husrep, Čilić, Makan. Trener: Adis Padalović.

SLOGA: Bodiroga, Benović, Matović, Arnautović, Ristić, Macanović, Komarčević, Krmar, Mihajlović, Hadžikadunić, Stokić. Trener: Dragan Mićić.

U drugom meču koji je počeo u 15 časova, u duelu federalnih prvoligaša, TOŠK je savladao Zvijezdu Gradačac 4:1 i sa ukupnim rezultatom 6:1 ide u polufinale.

Šerif Hasić je donio prednost klubu iz Tešnja, da bi Dino Kalesić povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu viđena su još tri pogotka.

TOŠK je poveo 4:0 golovima Dvedžića u 49 i Kalesića u 62, a Mehić je postigao počasni pogodak za konačnih 4:1.