Haskić briljira i u Kupu - Radnički u polufinalu

Deseta uzastopna pobjeda Radničkog u svim takmičenjima i približavanje utakmici za trofej u Kupu Srbije. Vojvodina OPET bez Evrope.

Haskić briljira i u Kupu - Radnički u polufinalu Izvor: MN PRESS

Nije na spisku Roberta Prosinečkog, ali ga je možda i to motivisalo!

Bosanskohercegovački napadač Nermin Haskić je sa dva gola protiv Vojvodine na "Čairu" (2:1) odveo Radnički u polufinale Kupa Srbije, a ujedno tako produžio niz pobjeda Nišlija na deset u svim takmičenjima.

Haskić je prvi strijelac Superlige sa 17 pogodaka, još po dva je postigao u evropskim kvalifikacijama i sada u Kupu Srbije, tako da je njegov ukupni učinak 21 gol i osam asistencija.

Arbitar Petar Piper iz Čačka pokazao je na "bijelu tačku" u 39. minutu nakon duela Aranđela Stojkovića i Lazara Ranđelovića, da bi najstrožu kaznu sigurno realizovao Nermin Haskić, koji se potom u strijelce upisao i u 63. minutu, na asistenciju Lazara Ranđelovića.

Utješni gol za Vojvodinu u četvrtom minutu nadoknade dao je Ognjen Đuričin.

S obzirom na to da se finale Kupa igra na "Čairu", i da je Nenad Lalatović više puta isticao kako je ostao da bi donio trofej u Niš, jasno je koliko će biti motivisani u polufinalu.

Igraju se dva meča, a na žrijebu ćemo saznati i protiv koga će to biti...

Vojvodina je ovim porazom ostala bez šanse da zaigra Evropu sljedeće sezone, drugi put uzastopno, a ne treba govoriti koliko će im ovo teško pasti s obzirom na finansijske probleme za koje je, uz prodaju igrača, gotovo jedini spas takmičenje na međunarodnoj sceni.

PAROVI I REZULTATI ČETVRTFINALA KUPA SRBIJE:

Spartak - Mladost 1:2 (1:0)
Napredak - Partizan 0:4 (0:2)
Radnički - Vojvodina 2:1 (1:0)
Crvena zvezda - Radnik [UŽIVO]

Termini polufinalnih duela su 17. aprila i 15. maja, dok je finale zakazano za 30. maj i biće odigrano na niškom "Čairu".