Lud meč u Londonu: Vest Hem okrenuo sa 1:3 na 4:3

Delovalo je da bi Hadersfild mogao da donese nadu svojim navijačima da je opstanak u Premijer ligi ipak moguć, ali onda je Vest Hem napravio senzacionalan preokret za 15 minuta.

"Krnje" 31. kolo Premijer lige, zbog obaveza pojedinih timova u FA Kupu, donelo je dosta uzbuđenja i jednu od utakmica sezone odigranu na "Olimpijskom stadionu" u Londonu!

Vest Hem je pogotkom "Čičarita" Ernandeza u 92. minutu pobedio Hadersfild 4:3 u pravom trileru, pošto su gosti na samo petnaestak minuta do kraja imaju prednost od dva gola (1:3), da bi potom se potom potpuno "urušili" pred naletom domaćina.

Sve je počelo golom Anđela Ogbone u 75. minutu, publika je dala "vetar u leđa", da bi Havijer Ernandez u 88. minutu na pas Samira Nasrija, doneo poravnanje rezultata.

Nisu se na tome zaustavili pošto je omaleni Meksikanac u nadoknadi vremena uspeo da "očeše" loptu koju je u kazneni prostor poslao Felipe Anderson, za pobedu ekipe Manuela Pelegrinija koja im je donela skok na deveto mesto.

Pre toga je Vest Hem poveo u 15. minutu da bi Hadersfild postigao sledeća tri gola (Bakuna i Abearne-Grant x2), tako da smo na ovom meču praktično videli dva preokreta.

Ovo znači i da su Hadersfild preostale minimalne šanse za opstanak.