Svonsi najavio senzaciju, Siti preokrenuo

"Građani" na poluvremenu gubili 2:0, pa svim silama krenuli ka golu i uz nekoliko spornih sudijskih odluka prošli u polufinale FA kupa.

Drama na "Libertiju" i prolaz favorita u polufinale FA kupa, gde je ranije u subotu već prošla ekipa Votforda. Ujedno i nastavak sna o osvajanju sva četiri trofeja, od kojih je Liga kup već stigao na stadion "Etihad".

Ali, moglo je biti i drugačije, da je bilo uslova za primenu VAR, kao što predviđaju propozicije FA kupa.

Svonsi - Mančester siti 2:3 (2:0)!

Domaćin je golovima Meta Grajmsa iz penala u 20. minutu i Bersanta Celine (do letos člana Sitija) u 29. šokirao vodeći tim Premijer lige, koji se pobedom nad Šalkeom od 7:0 pre nekoliko dana plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Pošto je rezultat ostao nepromenjen i posle petnaestak minuta igre u drugom poluvremenu, Pep Gvardiola nije imao šta da čeka. Uveo je sa klupe Rahima Sterlinga, ubrzo i Serhija Aguera, čime su napadi Sitija dobili oštricu.

Bernardo Silva je lepim udarcem iskosa smanjio na 2:1 u 69. minutu, a devet minuta kasnije rezultat je izjednačen, nakon diskutabilnog prekršaja nad Sterlingom i penala.

Aguero je pogodio stativu, ali se lopta odbila u telo golmana Nordfelta i odsela u mreži.

Nakon toga se mogao "namirisati" potpuni preokret Sitija, koji je napadao u talasima.

Odluka je pala dva minuta pre kraja - centrirao je Bernardo Silva, a Aguero majstorski, u padu, zahvatio loptu glavom i poslao je u donji desni ugao.

Na ponovljenom snimku videlo se da se Argentinac za koji centimetar nalazio u ofsajdu, ali kako stadion Svonsija - učesnika Čempionšipa - nije opremljen neophodnim kamerama, nije bilo moguće da VAR interveniše i spasi domaćina...