PREMIJER: "Šestica" Vile, pobede "davljenika"

Fudbaleri Aston Vile napravili su odličan uvod za gradski derbi protiv Birmingema sledećeg vikenda pobedivši u subotu na gostovanju Derbi sa 6:0.

PREMIJER: "Šestica" Vile, pobede "davljenika"  Izvor: MONDO

Goleadu na "Praj parku" započeo je Jang u 25. minutu utakmice, da bi samo 120 sekundi kasnije Kerju povećao na 2:0, a do kraja poluvremena u strelce se upisao i Stilian Petrov.

Aston Vila je nastavila sa napadima i u drugom poluvremenu. Gabrijel Agbonlahor prvo je asistirao Beriju, a petnaest minuta pre kraja i sam je postigao pogodak. Tačku na debakl Derbija stavio je Hervud u 85. minutu.

Ekipa Derbija koja je već odavno ispala u drugu englesku ligu, nakon ovog poraza i svega 11 osvojenih bodova, na dobrom je putu da obori neslavni rekord po najmanjem broju osvojenih bodova u Premijer ligi koji trenutno drži Portsmut (15).

Birmingem je na svom terenu remizirao sa Evertonom (1:1) i tako zakomplikovao situaciju na dnu, jer sada Boltonu, koji je savladao Vest Hem (1:0) beži samo dva boda.

Bolton je do vrlo važne pobede došao u 46. minuti golom Kevina Dejvisa, kome je to bio jubilarni 100. pogodak u karijeri.

Još jedna ekipa iz zone ispadanja, Fulam došao je do pobede i to na gostovanju. Golovima Mekbrajda i Njulanda Fulam je na Madejski stadionu savladao Reding (2:0) i tako zadržao nade u premijerligaški opstanak, pošto sada za Birmingenom zaostaje četiri boda.

Trijumf u gostima Sanderlendu ostvario je i Mančester siti, golovima Elana iz penala i Vasela, dok je jedini strelac za ekipu Roja Kina postigao Vajthed. Totenhem i Midlsbro podelili su bodove - 1:1.