PRIMERA: Barsi mršavi bod, novi poraz Valensije

Ni velika pobeda nad Šalkeom i prolazak u polufinale Lige šampiona nije pomogao Barseloni da se isčupa iz krize u domaćem šampionatu.

PRIMERA: Barsi mršavi bod, novi poraz Valensije Izvor: MONDO

Naime, Katalonci su na gostovanju Rekreativu uspeli da iščupaju samo bod - 2:2.

Oni su u Uelvu doputovali bez praktično pola tima (Ronaldinja, Deka, Mesija, Krkića, Inijeste, Anrija) i platili zbog toga. Posle 32. kola mizeran učinak se pogoršao jer su Katalonci u poslednjih sedam kola u Primeri samo jednom pobedili.

Eto je sa dva pogotka pokušao da spasi svoj tim, ali je na drugoj strani raspoloženi Ruben bio takože bio dva puta uspešan.

Barsa je zahvaljujući jednom osvojenom bodu uspela bar na 24 sata da preuzme drugo mesto na tabeli i potisne Viljareal. Real, koji će u nedelju dočekati Mursiju, drži čelnu poziciju sa 66 bodova, dok je Barselona druga sa 60 bodova. Viljareal sa utakmicom manje i bodom manje od Katalonaca drži treću poziciju.

Retko ko bi mogao, bez konsultacija sa statistikom, da se seti kada je Valensija poslednji put pobedila u španskom prvenstvu. U prvoj utakmci 32. kola Primere Valensija je doživela novi poraz i to na svojoj Mestalji od Rasing Santadera 2:1.

Valensija polako tone ka začelju i ako ovako nastavi, ekipa koja je bila redovni učesnik Lige šampiona, do kraja prvenstva, mogla bi da dođe u situaciju da se bori za prvoligaški život.

Rasing je poveo golom Kolse u 60. minutu, pet minuta kasnije izjednačio je david Vilja iz penala, a osam minuta pre kraja čita donosi sva tri boda Rasingu, koji je tako ostao u igri za plasman za Ligu šampiona.

Nikola Žigić nije ni ulazio u igru protiv svog bivšeg kluba.

Za one koji vole statistiku - Valensija je pobedila samo jednom u poslednjih devet kola i ovo joj je treći uzastopni poraz!