SERIJA A: Braco nadmašio SuperPipa

Sjajan meč Juventusa i Milana, po dva gola Salihamidžića i Inzagija. "Stara dama" pobedila 3:2.

SERIJA A: Braco nadmašio SuperPipa  Izvor: MONDO

Derbi italijanskog prvenstva, dostojan imena dva velikana, pripao je Juventusu. "Stara dama" je u sjajnom meču, punom preokreta, pobedila Milan 3:2, a pobedonosni gol postigao je Hasan Salihamidžić u 80. minutu.

Juventus je poveo u 12. minutu golom Alesandra del Pjera, a onda je Milan preokrenuo u režiji legendarnog Filipa Inzagija. Najpre je Pipo posle samo dva minuta doneo izjednačenje rosonerima, a u 31. minutu i doveo goste u vođstvo.

Ali, u subotu uveče i Juventus je imao jednog raspoloženog igrača, koji nosi epitet igrača utakmice. Hasan "Braco" Salihamidžić je najpre izjednačio u 45. minutu, a deset minuta pre kraja je golom glavom doneo pobedu Juventusu, koji je tako sačuvao šanse za plasman u Ligu šampiona.

Milan je poslednjih dvadesetak minuta igrao bez opravdano isključenog Bonere, koji je dobio direktan crveni karton posle preoštrog starta.

Palermo je sa Boškom Jankovićem, koji je igrao odlično, slavio u sicilijanskom derbiju protiv Katanije. Pobedu "ružičastima" doneo je Mikoli šest minuta pre kraja meča.