Dmitrović dva puta savladan, ali ne i poražen

Levante i Eibar podelili bodove u 29. kolu Primere. Rajo dugo vodio, ali popustio u finišu protiv Betisa.

Dmitrović dva puta savladan, ali ne i poražen Izvor: MN PRESS

Levante je dva puta vodio protiv Eibara, ali je, ipak, ostao bez vrlo važna dva boda u borbi za opstanak. Eibar je u daleko boljem položaju. Nedeljni matine u Valensiji bio je vrlo zanimljiv – 2:2 (2:1).

Za goste je nastupio Marko Dmitrović, golman reprezentacije Srbije.

Neshvatljivo kako je gostima već petom minutu pala koncentracija, kada su dopustili Hoze Luisu Moralesu da pobegne kompletnoj zadnjoj liniji Eibara i da dobar centaršut Lune pretvori u vođstvo. Marko Dmitrović bio je nemoćan…

Prva prednost Levantea nije potrajala jer je u 19. minutu pogrešila i odbrana domaćeg tima. Reagovala je traljavo posle ubačene lopte, a najprisebniji je bio Eskalante, koji je sa svega nekoliko metara zakucao loptu u mrežu i izjednačio.

Ekipa iz Valensije je do odlaska na odmor, ipak, ponovo stekla vođstvo. Morales je u 26. minutu preuzeo ulogu asistenta, lepo je video Rubena Ročinu koji metar dalje od ivice kaznenog prostora, odigrao je ka njemu, a ovaj vrlo preciznim udarcem savladao srpskog reprezentativca.

Eibar je do boda stigao u 78. minutu. Izigrali su napadači gostujućeg tima odbranu Levantea, da bi Serhi Enrih, iskosa sa desne strane, pogodio pravo mesto.