Sevilja - Valensija: Nova sezona, stara priča!

Oko 40.000 navijača na "Pichuanu" ponovo je gledalo slavlje rivala sa "Mestalje", pa će ekipe poravnate ući u završnicu sezone.

Prošle sezone golovima Rodriga, ove pogotkom Danija Pareha sa bele tačke u 45. minutu.

Strastveni navijači drugu godinu zaredom gledali su sa krcatih tribina "Pichuana" kako gosti sa "Mestalje" proslavljaju uvek slatku pobedu u ovom izraženom rivalstvu:

Sevilja - Valensija 0:1 (0:1) u jednom od derbija 29. kola Primere, posle kojeg će dva tima poravnata nastaviti borbu za plasman u Ligu Evrope.

Glavnom sudiji Hozeu Luisu Gonzalesu Gonzalesu nije promakao prekršaj veziste domaćih i bivšeg asa gostiju, Evera Banege, pa je s pravom pokazao na belu tačku u poslednjem minutu igre u prvom poluvremenu, odakle je kapiten "slepih miševa" Pareho vešto savladao Dijaza Sančeza.

Bio je to jedini gol na utakmici, a osmi koji je ove sezone postigao neizostavni vezista u sastavu trenera Marselina Garsije Torala.

RANIJE DANAS: DMITROVIĆ PRIMIO DVA GOLA I OSTAO NEPORAŽEN

Kaparos zbog povreda nije mogao da računa na Serhija Eskudera, Nolita, Pabla Saraviju, Huana Sorijana i Tomasa Vaclika, a Marselino na Fransesa Kokelana, Havijera Himeneza, Kristijana Pićinija i Rubena Sobrina.

Njegov deceniju stariji kolega Hoakin Kaparos Kamino morao je prvu izmenu da napravi već u 21. minutu posle povrede štopera Gabrijela Merkada, na poluvremenu se odlučio da ne vrati Ibraima Amadua na teren, već ofanzivnog vezistu Franka Vaskeza, sredinom drugog dela uveo je i 18-godišnjeg Brajana Hila pred 40.000 nervoznih navijača, ali nije uspeo da izvuče bod u duelu sa veoma motivisanim gostima sa "Mestalje".

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Munir El Hadadi posle pola časa igre kada nije pokazao ništa od naučenog u "La Masiji". Bivši fudbaler Barselone istrčao je sam pred Neta i slabo se snašao, a kazna je usledila 15 minuta kasnije.

Iako se Marselino u drugom poluvremenu odlučio za blok, pa je posed lopte Valensije sa 40 odsto iz prvog pao na 33 odsto vremena u nastavku, najbolju šansu nije imala Sevilja - naprotiv.

Priliku da dokusuri bele propustio je još jedan od nekoliko "bivših" na terenu, Kevin Gameiro. Francuz koji je mrežu Valensije pogađao kao igrač Sevilje, pomislio je verovatno da je uspeo i obrnuto, ali se Dijaz Sančez izvio i vrhovima prstiju stigao do lopte plasirane pravo "pod" prečku.

Računajući od gostovanja Alavesu 5. januara, kada je ekipa poražena rezultatom 2:1, Valensija je na gostovanjima u La Ligi beležila impresivne rezultate (Selta 1:2, Barselona 2:2, Leganes 1:1, Đirona 2:3, Sevilja 0:1) i usput izborila plasman u završnicu Lige Evrope.

Sevilja: Dijaz Sančez - Merkado (od 26. Gomez), Kariko, Vober - Navas, Amadu (od 46. Vaskez), Gonalon, Promes (od 67. Hil) - Banega - Ben Jeder, El Hadadi.

Valensija: Neto - Vas, Garaj, Gabrijel, Gaja - Soler (od 79. Tores), Pareho, Kondogbija, Guedeš (od 46. Čerišev) - Rodrigo, Gameiro (od 75. Mina).