DFB POKAL: Hamburg i Lajpcig u polufinalu

Večeras su odigrane dvije utakmice četvrtfinala Kupa Njemačke.

U prvom meču od 18.30 snage su odmjerili nekadašnji bundesligaši, Paderborn i Hamburg.

Upravo je duel ova dva tima prije 15 godina u istom takmičenju promijenio istoriju njemačkog fudbala.

Bio je to sudar tadašnjeg trećeligaša i bundesligaša u kojem je na kraju pobjedu odnio Paderborn slavivši sa 4:2.

Mnogi su to vidjeli kao pravu malu senzaciju, sve dok javnost nije saznala da je arbitar Robert Hojcer u saradnji sa mafijom namjerno svirao jedanaesterce i novčano se okoristio.

Kup Njemačke pratite na TV Arena sport

Afera je mjesecima potresala temelje njemačkog fudbala, a Hojcer je u međuvremenu završio i iza rešetaka.

Međutim, večeras nije bilo tako dramatično.

Hamburg je golovima Pjera Mihaela Lasoge u 54. i 68. minutu izborio plasman u polufinale.

Isto je učinio i RB Lajpcig. Ali, nakon produžetaka.

Timo Verner je u 74. minutu doveo svoj tim u vođstvo nakon što je smireno poslao loptu u mrežu poslije kontranapada.

Ralf Ragnik je deset minuta kasnije odlučio da čuva prednost i svog najboljeg strijelca izveo iz igre, a na teren poslao veznog fudbalera Štefana Ilsankera.

Ipak, to mu se obilo o glavu u četvrtom minutu nadoknade kada je Alfred Finbogason donio poravnanje svom timu i priliku da prolaz dalje izbore u produžecima. Koju nisu iskoristili...

U 121. minutu susreta Mihael Gregorić je bez potrebe dirao loptu rukom u šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku sa koje je bio siguran Marsel Halštenberg i donio svom timu prvi plasman u polufinale u istoriji.

Od ulaska u Bundesligu Lajpcig nije nikada ispao iz "Pokala" u 90 minuta, sada imaju pet pobjeda i tri remija. Dva puta su eliminisani nakon izvođenja penala.