Od lošeg ima i gori

Uoči današnjeg međusobnog duela, Sasuolo i Kjevo kombinovano nisu slavili na 18 utakmica u nizu. Jedna crna serija je prekinuta.

Uoči pretposljednjeg meča 30. kola Serije A, Sasuolo je bez pobjede bio osam utakmica, dok njegov večerašnji rival Kjevo nije nikog savladao punih deset mečeva.

Domaćin je taj crni niz uspio da prekine ubjedljivim trijumfom 4:0 (2:0) protiv "letećih magaraca", koje uoči osam odlučujućih rundi još samo teorija dijeli od selidbe u Seriju B.

Dva gola u prvom poluvremenu, i to svoje prve u Seriji A, postigao je Merih Demiral.

Defanzivac iz Tuske ukupno se u dosadašnjoj karijeri samo jednom upisao u strijelce, i to nastupajući za Alanjuspor, odakle je početkom godine stigao na pozajmicu na "Mapei" stadion.

Prethodno je nosio dres portugalskog drugoligaša Alkanenenze i drugog tima Sportinga iz Lisabona, ali na 40-ak utakmica u Portugaliji nije uspio da zatrese protivničku mrežu.

Početkom nastavka Manuel Lokateli, koji je bio i asistent kod drugog gola, povisio je na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Domeniko Berardi.

Mogli su fudbaleri iz Verone postići bar jedan pogodak u večerašnjem duelu. Emanuele Đakerini pogodio je mrežu rivala u devetom minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda, da bi isti igrač u 89. minutu imao priliku za počasni gol sa "bijele tačke", ali je golman Sasuola Andrea Konsilji odbranio njegov šut. Najstrožu kaznu skrivio je dvostruki strijelac Demiral.

Ova tri boda Sasuolo su vinula sa 14. na 11. poziciju, dok je Kjevo i dalje ubjedljivo posljednji, sa samo jednim trijumfom na 30 utakmica i skromnih 11 bodova.

Atalanta i Bolonja od 21 čas zatvaraju 30. kolo Serije A.