“Stotka” bez pobjednika, Verder nastavio niz

Srpski reprezentativac Miloš Veljković sa klupe odgledao remi Borusije Menhegladbah i Verdera u njihovom 100. međusobnom okršaju.

Ko je bolji, Borusija Menhengladbah ili Verder?

Na ovo pitanje navijači dva kluba neće moći da odgovore ni poslije jubilarnog stotog međusobnog okršaja odigranog u nedjelju u Menhengladbahu.

Borusija i Verder odigrali su 1:1 u posljednjem meču 28. kola Bundesliga i upisali 24. remi, tako da su obje ekipe ostale na po 38 pobjeda.

Toj 39. bila je bliža Borusija koja je vodila sve do deset minuta prije kraja, ali je Verder uspio da izjednači pogotkom Klasena i zakomplikuje život i jednima i drugima.

Ekipa iz Bremena naravno biće zadovoljna što je izbjegla prvi poraz u 2019. ali remijem neće biti pretjerano oduševljeni ni jedni ni drugi.

Borusija je propustila priliku da se pobjedom približi na samo dva boda od mjesta koje vodi u Ligu šampiona, dok je Verder propustio priliku da trijumfom preuzme šestu poziciju.

Domaći su poveli u 49. minutu preko Nojhausa poslije velike greške Maksa Kruza na sredini terena. Kapiten Verdera se okliznuo i izgubio loptu, a Elvedi je uposlio Nojhausa koji je postigao svoj treći gol ove sezone.

Mogao je Nojhaus da se proslavi, ali je u nastavku propustio dvije dobre prilike, a ništa bolje nisu prošli ni Ginter i Azar u finišu utakmice, Džonson koji je promašio volej na prazan gol, pa ni Herman koji je u prvom poluvremenu pogodio stativu.

Sve ove promašaje Verder je kaznio u 79. minutu kada je Klasen pogodio za 1:1.

Verder je tako ostao jedina ekipa koja je postigla pogodak u svih 28. kola Bundeslige.

Trener Verdera Florijan Kohfeldt u situaciji u kojoj je morao da ganja rezultat nije ubacivao Miloša Veljkovića, pa srpski reprezentativac remi na Borusija parku odigrao s klupe.