Baskijski derbi za Evropu bez pobednika

Dva prekida za dva gola u Bilbau, ali ni domaćini ni gosti ne mogu biti zadovoljni konačnim ishodom.

Baskijski derbi za Evropu bez pobednika Izvor: MONDO portal / Marko Čavić
Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Prva utakmica 35. kola Primere završena je bez pobednika: Atletik Bilbao - Alaves 1:1.

U borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope oba gola postignuta su iz prekida, s tim da je prvi - za vođstvo Atletik Bilbaa u 41. minutu - mnogo atraktivniji.

Fantastično je šutirao Urkiaga Ečebarija Benjat sa 25 metara iz "slobodnjaka", a nemoćan bio Fernando Flores Pačeko.

Darko Brašanac koji je ove sezone upisao 22 nastupa u Primeri, od čega 16 kao starter, ovaj put je odigroa za Alaves tek poslednjih nekoliko minuta utakmice.

Samo četiri minuta kasnije gosti su izjednačili preko Borhe Bastona, koji je iskoristio nesigurnu intervenciju Jaga Ererina i smušenu reakciju njegovih saigrača.

Ovim bodom Atletik je zadržao prednost u odnosu na osmoplasirani Alaves, ali nije uspeo da lokalnog rivala porazom isključi iz trke za mesto na međunarodnoj sceni naredne sezone.

Bilbao će do kraja igrati protiv Valjadolida i Sevilje u gostima, a Selte kod kuće, dok će Alaves biti domaćin Sosijedadu i Đironi, a gostovaće u Valensiji.