Istorijski podvig Leganesa i bruka Sevilje!

Debakl domaćina na "Ramon Sančez Pishuanu" kojim je doveden u pitanje plasman u Ligu šampiona.

Veliki kiks Sevilje!

Samo dva kola pre kraja sezone, na "Ramon Sančez Pishuanu" Sevilja je dozvolila Leganesu da pobedu ubedljivih 3:0 i, vrlo moguće, spreči je da naredne sezone igra u Ligi šampiona.

Gosti su prvi put u svojoj istoriji postigli dva gola u uvodnih 20 minuta utakmice, a najveće zasluge za to idu Martinu Brejtvejtu, koji je prvo u osmom asistirao Jusefu El Nesiriju, a potom u 20. i sam zatresao mrežu. U 82. minutu upisao je svoju drugu asistenciju, proigravši Oskara Rodrigeza za konačnih 3:0 i epitet igrača utakmice.

Zanimljiva je karijera ovog 27-godišnjeg danskog napadača, koji je posle nekoliko godina u Esbjergu, četiri sezone nastupao za Tuluz, zatim za Midlsbro i Bordo, a sada je na pozajmici u Leganesu iz Midlsbroa...

Leganes je ovom pobedom i zvanično obezbedio opstanak u najjačem rangu španskog fudbala.

Sevilja će u preostala dva kola igrati protiv Atletiko Madrida u gostima i Atletik Bilbaa kod kuće, ali glavnu reč u borbi za četvrto mesto i direktan plasman u Ligu šampiona sada ima Hetafe, našeg reprezentativca Nemanje Maksimovića.