Valensija "šesticom" ispratila Uesku u drugu ligu

Ueska neće po dobrom pamtiti premijerno učešće u Primeri...

Ueska se ekspresno vraća u drugu ligu Španije.

U oproštajnom meču od Primere, koji je, da su pobijedili, mogao da bude i za nadu da je opstanak u teoriji ipak izvodljiv, Ueska je primila čak šest golova na svom terenu, od toga pet još u prvom poluvremenu.

Na kraju na "Alkorazu", pred oko 6.000 navijača: Ueska - Valensija 2:6 (0:5).

"Slijepe miševe" je već poslije dva minuta u vođstvo doveo Danijel Vas, svojim prvim za klub u Primeri, igrajući ove večeri na mestu desnog krila, iako je bio i bek, defanzivni vezni...

Potom su se u igru uključili Rodrigo (16') i Santi Mina (20' i 32'), da bi Ećeita savladao svog golmana u 40. minutu za petardu i zvižduke domaćih navijača, koji su očekivali više od premijerne sezone u najvišem rangu španskog fudbala.

Rodrigo Moreno je postigao svoj drugi gol na meču u 51. minutu, da bi Ueska iskoristila opuštanje Valensije za dva gola preko Melera u 66. i Galjara u 92. minutu iz penala.

Vidjećemo da li ova pobjeda može da "podigne" Valensiju pred revanš utakmicu polufinala Lige Evrope protiv Arsenala (izgubili prvi meč 3:1 na "Emirejtsu"), dok i dalje ostaju najveći konkurent Hetafeu za četvrto mjesto na tabeli.