EURO 2020: Rusi stali tek na devet!

Četiri gola Artema Dzjube!

Hvala fudbalerima San Marina!

Ubedljivim porazom u Saransku od Rusije (0:9) učinili su da Srbija ne bude selekcija sa najviše primljenih golova u dosad odigranim mečevima junskog termina kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Pet golova koje su "orlovi" primili u Ukrajini sigurno bi igrači San Marina rado prihvatili da su znali koliko će njihov domaćin biti raspucani.

A, nije tako delovalo u uvodnim minutima...

Prvi put u meču, golman Novare Elia Benedetini savladan je u 25. minutu i to od saigrača. U nameri da blokira centaršut Golovina, Ćevoli je loptu skrenuo u gol svog tima. Usledio je zatim prvi od četiri gola Artema Dzjube ove subote.

Napadač Zenita seriju je otvorio u 31. minutu, iz penala i to je bilo sve što se tiče prvog poluvrema, posle čega je malo ko mogao da očekuje ono što je usledilo.

Po povratku sa odmora usledio je šuterski trening Rusa, a još sedam lopti završilo je u mreži slabašnog San Marina. Uspeo je Beneditini čak i da odbrani drugi penal Dzjubi, ali je iskusni centarfor bio najbrži da "odbitak" pošalje na željeno mesto.

Pored njega, u strelce su se za domaću selekciju upisali Kudrjašov, Mirančuk i Smolov dva puta.

Rusiji je ovo druga pobeda u tri utakmice i sada se izjednačila po broju bodova sa Belgijom, koja ima meč manje.

Na važnom gostovanju u Tampereu, gde je tokom utakmice bila prava provala oblaka, Bosna i Hercegovina je doživela poraz od Finske - 0:2.

Bez suspendovanog veziste Miralema Pjanića selekcija Roberta Prosinečkog nije delovala dovoljno ubojito, a greške veznog reda domaćini su umeli da kazne i ostanu u igri za jednim od prva dva mesta. Strelac oba pogotka bio je odlični Temu Puki, želja Crvene zvezde pre godinu dana, koji iza sebe ima odličnu sezonu u Noriču, u kom je sa 29 golova predvodio saigrače do prvog mesta u Čempionšipu i plasmana u Premijer ligu naredne sezone.

Od ostalih mečeva igranih u ovom terminu (subota, 18 časova) izdvaja se preokret Severne Irske u Estoniji. Gosti su na poluvremenu gubili, ali su golovima Vašingtona u 76. i Madženisa u 78. minutu uspeli da dođu do pobede 2:1, maksimalne treće u tekućim kvalifikacijama.

Dobili su Nemci i Holanđani izazov za naredne utakmice u svojoj grupi, a videćemo i koliko je ozbiljan.

REZULTATI:

Grupa C

Estonija - Severna Irska 1:2 (1:0)
/Vasiljev 25 - Vašington 76, Madženis 78/

Belorusija - Nemačka 20.45

TABELA: Severna Irska (3) 9, Holandija (2) 3, Nemačka (1) 3, Estonija (2) 0, Belorusija (2) 0.
11. jun: Nemačka - Estonija, Belorusija - Severna Irska.

Grupa E

Hrvatska - Vels 2:1 (1:0)
/Lorens 17. ag, Perišić 48 - Bruks 77/

Azerbejdžan - Mađarska 1:3 (0:1)
/Madatov 70 - Orban 18, 53, Holman 71/

TABELA: Hrvatska (3 utakmice) 6 bodova, Mađarska (3) 6, Slovačka (2) 3, Vels (2) 3, Azerbejdžan (2) 0.
11. jun: Azerbejdžan - Slovačka, Mađarska - Vels.

Grupa H

Island - Albanija 1:0 (1:0)
/Gudmundson 22/

Moldavija - Andora 1:0 (1:0)
/Armas 8/

Turska - Francuska 20:45

TABELA: Francuska (2 utakmice) 6 bodova, Turska (2) 6, Island (3) 6, Albanija (3) 3, Moldavija (3) 3, Andora (3) 0.
11. jun: Island - Turska, Andora - Francuska, Albanija - Moldavija.

Grupa I

Rusija - San Marino 9:0 (2:0)
/Ćevoli 25ag, Dzjuba 31p, 74, 76, 88, Kudrjašov 36, Mirančuk 41, Smolov 77, 83/

Belgija - Kazahstan 20.45
Škotska - Kipar 20.45

TABELA: Belgija (2 utakmice) 6 bodova, Rusija (3) 6, Kipar (2) 3, Kazahstan (2) 3, Škotska (2) 3, San Marino (3) 0.
11. jun: Kazahstan - San Marino, Rusija - Kipar, Belgija - Škotska.

Grupa J

Jermenija - Lihtenštajn 3:0 (2:0)
/Gazarjan 2, Karapetijan 18, Barsegjan 90+1/

Finska - BiH 2:0 (0:0)
/Puki 56, 68/

Grčka - Italija 20.45

TABELA: Italija (2 utakmice) 6 bodova, Finska (3) 6, Grčka (2) 4, BiH (3) 4, Jermenija (3) 3, Lihtenštajn (3) 0.
11. jun: Lihtenštajn - Finska, Italija - BiH, Grčka - Jermenija.