Brazil zaigrao sambu protiv Perua, oduševio Everton!

Zanimljivo je da bi već u četvrtfinalu mogli na Argentinu, ali za to bi morale mnoge stvari da se "potrefe" već sutra.

Ispromašivali su se Brazilci protiv Venecuele (0:0), na njihovoj strani nije bila ni VAR tehnologija pošto im je "skinula" dva jedanaesterca, ali sve to su naplatili protiv Perua.

Domaćin turnira bio je više nego ubedljiv protiv Perua slavivši 5:0 (3:0), pa su time još jednom potvrdili epitet prvog favorita za osvajanje Kopa Amerike, iako im je to laskavo priznanje bilo "uzdrmano" pre dve nedelje kada je objavljeno da je Nejmar povređen.

Tite je pronašao pravu formulu bez njega, dao je veću odgovornost Kutinju, zablistao je mladi Everton iz Gremija, a sve bolje funkcionišu i kada je na terenu Firmino.

Seriju golova je u 12. minutu "otvorio" Kazemiro kada je Markinjos prebacio loptu s prve na drugu stativu, dok je Peru bio u problemu već u 19. posle "skupe" greške golmana.

Galese je dugo je gledao da ispuca loptu, to je pročitao Roberto Firmino i postavio nogu, lopta je pogodila okvir gola, da bi ju potom napadač Liverpula lako "učačkao" u mrežu, kao što je to uradio Karim Benzema pre godinu dana protiv njegovog kluba u finalu Lige šampiona.

Nova zvezda južnoameričkog fudbala Everton je lepo u 32. minutu ušao sa boka u sredinu i uputio neodbranjiv šut u bliži ugao nesrećnog golmana PeruaR, dok je Dani Alves "ugasio svetlo" u 53. posle pasa Roberta Firmina.

U strelce se na kraju upisao i Vilijan u 90. minutu, dok je šansu za to propustio Gabrijel Žesus koji je samo par minuta kasnije promašio jedanaesterac.

Brazil je tako osvojio prvo mesto u grupi sa sedam bodova, u četvrfinalu im sledi duel sa trećeplasiranim iz grupe B ili C, dok je dalje prošla i ekipa Venecuele koja je večeras pobedila Boliviju bez većih problema.

PERU: Galese - Advinkula, Arauho, Abram, Trauko - Tapija, Jotun (od 46. Flores), Polo, Kueva (od 67. Balon), Farfan - Gerero (od 56. Gonzales).

BRAZIL: Alison - Alves, Silva, Markinjos, Filipe Luis (od 57. Sandro) - Kazemiro (od 70. Alan), Artur, Kutinjo (od 77. Vilijan) - Everton, Firmino i Žesus.