Zvijezda izdržala 45 minuta, PARTIZAN slavio!

Novi ofanzivac ekipe Save Miloševića strijelac u pobjedi crno bijelih protiv Zvijezde 09 u pripremnoj utakmici u Ugljeviku.

Fudbaleri Partizana upisali su pobjedu pred odlazak u Sloveniju gdje će nastaviti pripreme za narednu sezonu.

Partizan je u Ugljeviku sa 2:0 savladao premijerligaša BIH, Zvijezdu 09, uz pogodak novajlije u redovima "crno-bijelih" Aleksandra Lutovca.

ZVIJEZDA 09 - PARTIZAN 0:2 (0:0)

Ofanzivac koji je stigao prije nekoliko dana iz Rada postigao je u 51. minut vodeći gol za Partizan, samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru.

U prvih 45 minuta po teškom i sparnom vremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali u nastavku u samo 12 minuta dva pogotka.

Samo šest minuta nakon pogotka Lutovca, još jedan rezervista, Filip Stevanović upisao se u strijelce i postigao konačnih 2:0 za ekipu Save Miloševića.

Trener Partizana je iskoristio šansu da isproba određena rješenja poslije uvodne, fizički teže faze priprema. "Dobro smo ih nagazili u prethodnih deset dana, morali smo", rekao je Partizanov trener uoči današnjeg meča.

Pred crno-bijellima sada je put u Sloveniju, na koji će krenuti u utorak, 2. jula, a do početka sezone odigraće još četiri pripremne utakmice:

- 3. jula na Pohorju protiv Rogaške
- 6. jula u Ljubljani protiv Olimpije
- 10. jula u Klagenfurtu protiv Bordoa
- 13. jula protiv Pakšija.

"Današnji meč je poseban momenat i za mene i za Borisa Stanišića i za FK Zvijezda, sa kojim imam posebne odnose. Ovo je sve u sklopu naših i njihovih priprema", rekao je Milošević pred meč u Ugljeviku

Gradski stadion Ugljevik. Glavni sudija: Marić Dražen. Pomoćnici: Lazić Damir, Vićić Čedomir (Bijeljina)

ZVIJEZDA 09: Dejanović , Janković , Silva, Mehmedagić, Vojinović, Koreja, Brkić, Blagojević, Stjepanović, Živković, Predragović.

Rezerve: Manojlović, Avramović, Filipović, Kovačević, Parmarković, Bangura, Đelmić, Matić, Popara, Mandić, Asentić, Tomić. Trener: Savić Boris

PARTIZAN: Kljajić, Pešukić, Vujačić, Pavlović, Šehović, Zdjelar, Smiljanić, Tošić, Pavlović, Lakčević, Ožegović.

Rezerve : Stevanović N., Dinga, Milosavljević, Šćekić, Momčilović, Lutovac, Stevanović F., Ivanović, Đerlek, Stanojlović, Jovanović Trener: Savo Milošević