Peru je ovo ČEKAO 44 godine, Čile predao titulu!

Peru pobedio Čile i plasirao se u finale Kopa Amerike. Prilika za revanš Brazilu za ubedljiv poraz iz prve faze takmičenja.

U finalu Kopa Amerika igraće domaćin Brazil i Peru.

"La Blankiroha" je u drugom polufinalu, odigranom u Porta Alegreu, savladao Čile 3:0 (2:0) i tako posle više od četiri decenije stigao do borbe za titulu najbolje fudbalske selekcije u Južnoj Americi.

Peru će se 7. jula u Riju boriti za treći trofej (šampion bio 1939. i 1975), a Brazil za deveti. Zanimljivo da belo-crveni nikada nisu izgubili u finalu.

Rezultatski gledano u sredu uveče nije bilo previše uzbudljivo na jugu Brazila. Peru je već u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti, da bi u nastavku meča rutinski odradio posao i još jednim golom dotukao aktuelnog šampiona, dvostrukog uzastopnog.

Seriju golova započeo je Edison Flores u 21. minutu, koji je odlično reagovao posle dodavanja Andree Karilja. Jošimar Jotun bio je strelac drugog pogotka u 38. minutu. On je samo iskoristio još jedan sjajan prodor Karilja i drugu asistenciju na meču.

Prekaljeni napadač Paolo Gerero postavio je konačan rezultat u 90. minutu.

Čile je imao priliku da u sudijskoj nadoknadi ublaži poraz, ali je Eduardo Vargas promašio penal.

Peru je samo četiri puta u istoriji pobedio Brazil. "Karioke" su slavile na čak 32 susreta, a devet ih je završeno bez pobednika. Poslednji put su se sastali u grupnoj fazi ovogodišnjeg izdanja Kopa Amerika i domaćin je bio više nego ubedljiv – 5:0.

Belo-crveni sada imaju priliku za revanš sa kamatom.