"Nula" u Zenici po ukusu Borca

Čelik i Sarajevo podijelili bodove u Zenici pa nijedna ekipa nakon dva kola Premijer lige BIH nema maksimalan učinak.

Premijer liga BIH 2 kolo Čelik - Sarajevo 0-0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon dva odigrana kola u novoj sezoni PBIH na čelu tabele je pet ekipa sa po četiri osvojena boda - Željezničar, Sloboda, Čelik, Sarajevo i Borac.

Čelik i Sarajevo mogli su da se pobjedom u međusobnom duelu, odnosno jednom od derbija drugog kola, izdvoje na vrhu tabele, ali je derbi na Bilinom polju završen bez pobjednika - 0:0.

I jedni i drugi imali su prilike da stignu do cijelog plijena, ali im je nedostajala koncentracija u ključnim trenucima.

Fudbaleri Čelika poslušali su svoje navijače koji su pred početak skandirali "Hoćemo pobjedu" i krenuli silovito, međutim, sve do 23. minuta nije bilo pravih šansi za domaće.

I tada ih je praktično poslužio Letić svojom greškom, ali su Sarajlije nekako uspjela da riješe ovu situaciju i sačuvaju mrežu.

Do kraja prvog poluvremena više je napadalo Sarajevo, ali nije imalo rješenja kako da savlada dobro raspoloženog Pavlovića.

Upravo on na samom početku drugog poluvremena odbranio je "zicer" Guzini u situaciji "jedan na jedan" i propala je dobra šansa za aktuelnog šampiona BIH.

Moglo bi se reći da je Pavlović i junak Zeničana, pošto je dvije minute prije kraja odbranio još jednu sjajnu priliku, ovog puta Tataru.

Sarajevo je tako ostalo bez dva boda, ali i napadača Ahmetovića, koji se povrijedio na početku meča, kada ga je zamijenio Guzina.