Konačno: Totenhemu trofej!

Totenhem vodio 2:0, ali u regularnih 90 minuta nije uspio da sačuva stečenu prednost. Ipak, "pjevci" sa "bijele tačke" do trofeja na Audi kupu.

Na ovogodišnjem Audi kupu, koji se svake druge godine održava na "Alijanc Areni" u Minhenu, slavio je Totenhem, koji je u finalu bio bolji od domaćeg Bajern Minhena, i to nakon boljeg izvođenja penala.

"Pjevci" su golovima Erika Lamele i Kristijana Eriksena stekli prednost od dva gola i činilo se da će bez problema podići trofej.

Ipak, Bavarci se nisu predali, pa je tim Nike Kovača preko mladog Jan-Fite Arpa i Alfonsa Dejvisa u 82. minutu uspio izjednačiti i izboriti penale.

Ipak, u lutriji sa 11 metara uspješniji je bio tim iz Londona i slavio 6:5.

Totenhem se tako pridružio Boki Juniors (2009), Internasionalu (2011), Milanu (2013), Bajern Minhenu 2015) i Napoliju (2017), koji su ranijih godina osvajali turnir u Minhenu.

Podsjetimo, ranije danas u meču za treće mjesto Real Madrid porazio je Fenerbahče 5:3.