"Vila Park" slavi PRVU pobedu u eliti od februara 2016!

Aston Vila zasluženo savladala Everton, koji se u drugom poluvremenu žestoko ispromašivao.

Aston Vila - Everton 2:0 (1:0) u meču kojim je otvoreno 2. kolo Premijer lige!

Povratnik u društvo najboljih poveo je u 21. minutu preko Brazilca Veslija, dovedenog iz Klub Briža ovog leta, a sudbinu "karamela" zapečatio je Anvar El Gazi u poslednjim sekundama sudijske nadoknade.

Bio je to duel klubova koji su u minulom prelaznom roku bili među najvećim potrošačima, s tim da je Vila posle tri sezone u Čempionšipu morala da podigne kvalitet ekipe, dok je Everton samo nadogradio već dobar igrački kadar.

Međutim, iako mnogo iskusniji i jači "na papiru", gostujući igrači prosto nisu znali da zadaju Aston Vili završni udarac, a najbliži izjednačenju bili su kada je Aleks Ivobi pogodio stativu u 82. minutu.

I pre i posle toga bilo je šansi za 1:1, zaključno sa situacijom u 90. minutu, kada se nepreciznim šutom sa sedam-osam metara obrukao nekadašnji reprezentativac Tio Volkot.

Domaćin je te promašaje kaznio iz polukontre, u kojoj je Džon Mekgin lepo proigrao El Gazija, nekadašnjeg člana Ajaksa i Lila.

Navijači na "Vila Parku" mogli su da počnu da slave prvu pobedu u Premijer ligi od 6. februara 2016, kada je Norič savladan rezultatom 2:0.

U preostalih 13 kola sezone 2015/16 ekipa je nanizala 12 poraza (od toga 11 uzastopnih) i osvojila samo jedan bod, pa je ubedljivo zauzela poslednje mesto, sa 17 bodova manje od pretposlednjeg Noriča.