"Sumnjiva" pobjeda Intera na Sardiniji

Plavo-crni iz Milana uz "malu asistenciju" arbitra Fabija Mareske stigli do sva tri boda protiv Kaljarija - 1:2 (0:1)

Izabranici Antonija Kontea su zabilježili i drugu pobjedu ove sezone!

Poslije sigurnog i ubjedljivog trijumfa u prvom kolu nad Lećeom (4:0), Inter je u nedjelju uveče osvojio sva tri boda i na gostovanju u Kaljariju.

KALJARI - INTER 1:2 (0:1)

Ipak, utisak je da su u pobjedi nad nezgodnim "ostrvljanima" stigli uz "naklonost" arbitra Fabija Mareske, koji je sve ključne i sporne situacije "svirao" u korist milanske ekipe.

"Plavo-crni" su do prednosti na Sardiniji došli u 25. minutu pogotkom Lautara Martineza.

Argentinac je bio najviši u skoku i pogodio mrežu poslije centaršuta Stefana Sensija, ali je tek nakon intervencije video arbitra (VAR) gol priznat iako je prvobitno sudija Mareska dosudio ofsajd.

Inače, Martinez posebno insiprisan protiv tima sa Sardinije jer je bio strijelac na svakoj od tri utakmice koje je igrao protiv Kaljarija.

Centarfor sardinijske ekipe Alberto Čeri je u finišu prvog poluvremena propustio stopostotnu šansu za izjednačenje nakon dodavanja Rađe Naingolana, ali je s sedam-osam metara šutirao pored stative Interovog gola.

Taj promašaj na kraju prvog, Kaljari je nadoknadio već na početku drugog dijela.

Poslije centaršuta sa desne strane Urugvajca Nahitana Nandeza, nebeski skok Žoaa Pedra i lopta je završila iza leđa Samira Handanovića - 1:1.

Inter je u 60. minutu bio blizu novog vođstva, međutim prečka je spasila Kaljari poslije majstorskog šuta iz slobodnjaka Stefana Sensija, koji je potom u 73. minutu izborio penal.

Siguran sa "bijele tačke" bio je Romelu Lukaku, postigavši već drugi gol za Inter otkako je stigao iz Mančester junajteda, za kako se ispostavilo na kraju, pobjedu.

Bunili su se domaći igrači smatrajući da je penal prestrogo dosuđen, posebno jer je prethodno Mareska mogao mirne duše da pokaže na "bijelu tačku" za Kaljari jer je rukom u kaznenom prostoru igrao defanzivac Intera, ali arbitar je pokazao da se igra nastavi.

Debitant u novoj sezoni Ligi šampiona, Atalanta dočekala je Torino i upisala poraz u svojoj 2.000 utakmici u Seriji A - 2:3 (1:1)

Duvan Zapata, koji je prethodne sezone bio prvi golgeter ekipe iz Bergama, ponovo je nastavio da rešeta mreže i sa dva pogotka bio je najzaslužniji za vođstvo crno-plavih od 2:1, ali su "bikovi" do bodova stigli golom Armanda Ica - 2:3.

Poslije ubjedljivog domaćeg poraza od Lacija (0:3), Sampdorija je doživjela novi debakl, a ovog puta na gostovanju Sasuolu - 1:4 (0:3). Domeniko Berardi je "uništio" Đenovljanje postigavši het-trik u prvih 45 minuta.