Bajern demolirao Totenhem: 7 komada usred Londona!

Potpuno luda utakmica u drugom meču drugog kola grupe B, poslije Bajernove razgoropađene večeri Crvena zvezda je na drugom mjestu na tabeli.

Nestvarna noć u Londonu! Totenhem je poveo, držao se do poluvremena, a onda bio ponižen kao nikada u svojoj istoriji. Bajern im je u drugom poluvremenu očitao bukvicu kakvu će dugo pamtiti!

TOTENHEM - BAJERN MINHEN 2:7 (1:2)
/Son 12, Kejn 61 pen. - Kimih 15, Levandovski 45+1, 86, Gnabri 53, 55, 83, 87/

Odlično prvo poluvrijeme vidjeli smo na novom stadionu Totenhema. Bilo je ritma, oba tima su bila otvorena u svojim namjerama i u takvoj postavci stvari uzbuđenja nisu mogla da izostanu.

Počelo je "vatrometom", pošto su timovi u prvih četvrt sata "razmijenili poklone". Totenhem je u 12. minutu došao do vođstva preko Hjung Son Mina, i to poslije greške gostiju.

Jedan njihov defanzivac je napravio grešku pri iznošenju lopte, ona dolazi do Muse Sisoka na oko 25 metara, a ovaj loptom u prostor pronalazi Sona na desnoj strani, reprezentativac Južne Koreje to koristi u svom stilu da matira Manuela Nojera.

Bilo je to možda i najbolje poluvrijeme Totenhema u ovoj sezoni, ili bar jedno od, ali su uprkos tome na odmor otišli sa zaostatkom.

Džošua Kimih se upisao u strijelce samo tri minuta poslije Sona, odličnim udarcem sa distance, a Robert Levandovski donosi prednost Bavarcima u nadoknadi prvog poluvremena.

Prvo je majstorski u jednoj situaciji "štiklom" prebacio svog čuvara, da bi u nastavku akcije precizno šutirao iz okreta sa oko 18 metara. Ugo Loris je ponovo bio nemoćan.

Ni u drugom poluvremenu nije nedostajalo sjajnih poteza i golova, a za to se, prije svih, pobrinuo Serž Gnabri postigavši ČETIRI gola u razmaku od oko pola sata.

Nekadašnji igrač Arsenala je prvo u 53. minutu praktično sam povukao napad Bajerna, prošao pored nekoliko protivničkih igrača i potom precizno pogodio donji ugao Totenhemovog gola.

Samo dva minuta kasnije je već bilo 1:4, pošto je ponovo Gnabri bio strijelac, ovoga puta na asistenciju Korentina Tolisoa. Za trenutak se Totenhem bar malo povratio, kada je Hari Kejn postigao gol iz penala, ali onda je uslijedio potpuni potop.

Gnabri u 83. minutu postiže gol za "petardu" Bajerna, Levandovski u 86. upisuje svoj drugi pogodak, a onda Gnabri minut kasnije i upotpunjuje "poker" golova u Londonu.

Totenhem je ovom utakmicom stigao do čak devet primljenih golova na dva meča, ali statistika im neće biti nimalo važna. Vicešampion Evrope je doživio poniženje od kojih crvene obrazi.

Njima će utakmice protiv Crvene zvezde biti poslednja prilika da "uhvate voz" u trci za osminu finala!