BUNDES: Luka Toni vodi Bajern do titule

Luka Toni je spasao Bajern u Kupu UEFA, a golovima protiv Ajntrahta doneo je pobedu Bavarcima i približio ga tituli prvaka Nemačke.

BUNDES: Luka Toni vodi Bajern do titule Izvor: MONDO

Bajern je pobedio Ajntraht u Frankfurtu 3:1, iako je domaći tim jedan sat imao prednost od 1:0. Od 30. minuta Ajtraht je vodio golom Kelera. Tek u 60. minutu Van Bujten donosi izjednačenje, a Toni je golovima u 75. i 85. minutu doneo Bajernu nova tri boda.

Bajern ima 10 bodova prednosti nad Verderom a do kraja šampionata ostalo je pet kola, tako da samo čudo može da spreči ekipu iz Minhena da ne osvoji titulu prvaka.

Borbu za plasman u Ligu šampiona nastavio je Štutgart, koji je na svom terenu savladao Nirnberg sa 3:0. Golove za domaćina postigli su Kakau u trećem, Silva u 13. i Meira u 31. minutu.

Štutgart je ovim trijumfom preuzeo peto mesto na tabeli od Bajera iz Leverkuzena koji je poražen na gostovanju Arminiji iz Bilefelda sa 1:0. Domaćin je do pobede stigao golom Andre Mijatovića u 29.
minutu.

Borusija iz Dortmunda je, posle poraza od Bajerna u nedelju (0:5), doživeo drugi "vezani" neuspeh, a bodove sa stadiona "Vestfalen" odneo je Hanover (1:3).

Ekipa Karlsruea je pobedom nad domaćim Duizburgom od 1:0 učvrstila svoje mesto u sredini tabele, uz šanšu da dobrim partijama u finišu šampionata obezbedi mesto koje vodi u evropska takmičenja.