Granada nije slučajno druga, ali Real je jači

Odlična utakmica na "Santjago Bernabeu"! Gosti uspjeli da unesu neizvjesnost poslije 3:0, ali ne i da izbjegnu poraz.

Samo jedan minut i 44 sekunde trebalo je Realu da povede u susretu sa drugoplasiranom Granadom, a poslije tačno sat vremena Madriđani su vodili 3:0.

To, ipak, nije značilo da je pitanje pobjednika riješeno!

Gosti su uspjeli da sa dva gola unesu neizvjesnost u poslednjih petnaestak minuta utakmice, ali je Hames Rodrigez iz kontranapada u nadoknadi zapečatio pitanje pobednika derbija 8. kola Primere.

BEZ LUKE JOVIĆA

Reprezentativac Srbije Luka Jović nije ulazio u igru ove subote, dok je vezista Reala, Toni Kros, zamijenjen u 34. minutu zbog povrede.

Real je poveo poslije majstorskog dodavanja Gereta Bejla spoljnim dijelom kopačke sa lijeve strane na dalju stativu, gdje je Karim Benzema rutinski reagovao.

Na 2:0 povisio je Eden Azar svojim prvencem u dresu "kraljevskog kluba", kada je u nadoknadi prvog poluvremena prelijepo sa ivice kaznenog lobovao golmana Granade, a sve to poslije izuzetne upornosti Valverdea i čak dvaput ukradene lopte protivničkim igračima.

Kada je "bomba" Luke Modrića u 60. minutu sa dvadesetak metara završila u mreži, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali...

Iako su bili u "debelom" zaostatku, Andalužani nisu željeli da se pradaju, a za hrabru igru nagrađeni su penalom u 69. minutu, kada je golman Madriđana Alfonso Areola oklijevao sa ispucavanjem i u namjeri da dribla napravio faul.

Udarac sa bijele tačke precizno je izveo Darvin Mačis.

Drugi pogodak za goste djelo je štopera Domingosa Duartea poslije centaršuta iz kornera. Uvukla se tada nervoza među navijače Madriđana, ali smirio ih je Hames Rodrigez poslije kontranapada u drugom minutu nadoknade.

Real je ostao jedini neporaženi tim ove sezone u Primeri i bez obzira na ostale rezultate, naredno kolo dočekaće na vodećoj poziciji.