"ORLIĆI": Kiparska podloga za budućnost

Mlada reprezentacija Srbije pobjedom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, na koje se nije plasirala.

"ORLIĆI": Kiparska podloga za budućnost Izvor: MONDO

"Orlići" su kao gosti savladali Kipar 3:1 (1:0) u utakmici bez rezultatskog značaja u posljednjem kolu Grupe 7 u kojoj su zauzeli treće mjesto.

Srbi su poveli pogotkom Stefana Šćepovića u 36. minutu, domaćin je izjednačio iz penala preko Jorgosa Efrema u 50, samo četiri minuta kasnije Saša Marković je gostima ponovo donio prednost, a konačan rezultat postavio je Vujadin Savić u 78.

U osmoj utakmici "orlići" su ostvarili četvrtu pobjedu, uz remi i tri poraza, pa su se ispred njih našli Hrvatska i Slovačka.

Ekipu je na Kipru, kao i minule subote u Kragujevcu protiv Hrvatske (2:2), sa klupe vodio Tomislav Sivić, koga je FSS odredio za privremenog selektora poslije ostavke Ratomira Dujkovića. Za naredni ciklus kvalifikacija biće određen novi učitelj "orlićima".

Sivić je ukazao šansu mladim fudbalerima, koji će konkurisati za selekciju "ispod 21" i u naredne dvije godine.

Ovo je prvi put da se mlada reprezntacija Srbije nije kvalifikovala za završnu smotru poslije četiri uzastopna učešća, na kojima je dva puta igrala u finalu, jednom u polufinalu, a na prošlom šampionatu, 2009. godine, nije prošla grupu.

Slovačka - Srbija 2:1 (Đuričić)
Srbija - Hrvatska 2:2 (Šćepović, Đuričić)
Kipar - Srbija 1:3 (Šćepović, Marković, Savić)

U utorak je Norveška kao gost pobijedila Slovačku - 4:1 (1:0).

Konačna tabela: Hrvatska 17, Slovačka 14, Srbija 13, Norveška 7, Kipar 6.

Kipar - Srbija 1:3 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 - Šćepović u 36, 1:1 - Efrem u 50. iz penala, 1:2 - Marković u 54, 1:3 - Savić u 78. minutu. SUDIJA: Nikolaj Joradnov (Bugarska). ŽUTI KARTONI: Antoniades, Pitaras (Kipar), Marković, Stanojević, Rajković (Srbija).

KIPAR: Kisas, Filaktu, Sokratus, Picilos, Sielis, Marku (od 46. Alkiviadu), Kacis (od 70. Kiprijanu), Efrem, Pitaras, Antoniades, Demetriu (od 61. Panajiotu).

Selektor: Savas Paraskevas.

SRBIJA: Dmitrović, Leković, Medojević, Rajković, Savić, Marinković, Ignjovski (od 78. Gudelj), Šćepović (od 83. Kojić), Stevanović, Marković, Stanojević (od 73. Bosančić).

Selektor: Tomislav Sivić.