Siti se ne predaje: Mat u dva poteza protiv Luke i Palasa

Mančester siti se vratio na pobjednički kolosjek. U 9. kolu Premijer lige savladan je Kristal Palas u Londonu.

Kristal Palas - Mančester siti 0:2!

Gostovanje Mančester sitija na Selharst parku u Londonu označeno je kao možda i presudno u povratku borbi za odbranu titule prvaka Engleske. Uoči utakmice protiv Kristal Palasa, Liverpul je stekao velikih osam bodova i svaki drugi rezultat osim pobjede, Pepa Gavrdiolu i društvo sa Etihada bi i na psihološkom planu dovelo u skoro bezizlaznu situaciju.

Ne samo da su "građani" imali pritisak na psihu, već im je, možda i veći problem pravilo saznanje da ekipu, koju kao kapiten predvodi srpski reprezentativac Luka Milivojević, karakteriše vrhunska forma u posljednje vrijeme.

Kristal Palas je deveto kolo dočekao kao šesti na tabeli, sa samo dva boda zaostatka za skupocjenim sastavom Sitija.

Gotovo 40 minuta vodila se bespoštedna borba, u kojoj je odbrana domaćina odolijevala pritiscima ekipe iz Mančestera. Gavrdiolin tim pokušao je na početku utakmice kratkim pasovima da razvuče zgusnutu i disciplinovanu odbranu.

Nije prošla lopta Bernardas Silve, kao ni pokušaj Davida Silve. Tek poslije desetak minuta igre i Palas pokušava da uradio nešto u protivničkom šesnaestercu, ali je na mjestu zadnja linije opreznih "građana".

Uslijedio je još jači nalet gostiju…

Opasnu situaciju poslije udarca Bernarda Silve otklanja Vejn Henesi. Odmah posle njega i Ilkaj Gindogan prima precizan pas i strahovito snažno puca po sredini gola. Opet bez rezultata…

I konačno u 39. minutu odbrana Kristal Palasa je kapitulirala. Bernardo Silva šalje gotovo idealan centaršut na koji se baca Gabrijel Žesus i trzajem glave pogađa nebranjeni deo gola – 1:0.

Još se radost pristalica Mančester sitija nije stišala, a na semaforu je pisalo 2:0.

David Silva je ponovo dokazao majstorstvo snalaženja u kaznenom prostoru. Ipak, još veće je pokazao Rahim Sterling, koji je perifernim vidom ugledao Španca kako se probija kroz odbrambene redove domaćina, iz mjesta je vrhom kopačke podigao loptu preko direktnog čuvara, a na nju je iz prve naletio David Silva i smjestio je u mrežu.

Dovoljno za pobjedu!

Milivojević je igrao od prvog minuta, dobio je žuti karton u 13, a zamijenjen je u 76. minutu.