BUNDES: Nojer spasao Šalke katastrofe

Hofenhajm zabilježio i treći trijumf na startu takmičenja u Bundesligi, Šalkeov treći poraz. Vedad Ibišević se propisno ispromašivao.

BUNDES: Nojer spasao Šalke katastrofe Izvor: MONDO

Prošlosezonski vicešampion Njemačke, ekipa Šalkea još nije osvojila bod u novoj sezoni Bundeslige!

Hofenhajm je nanio treći poraz Šalkeu, bilo je 120, a goste je ubjedljivog poraza spasao Manuel Nojer, koji je skinuo bar tri "zicera" napadačima Hofenhajma (čitaj: Vedadu Ibiševiću).

Bila je to još jedna kvalitetna i vrlo sadržajna utakmica Bundeslige. U prvih 30 minuta bilo je šansi na obje strane, pogotovo pred golom Šalkea. Ibišević je imao dve situacije jedan na jedan, u prvoj više mislio kako da padne i iznudi penal, a potom je i Senegalac Demba Ba promašio nemoguće sa pet metara.

Nojer je spašavao Šalke, ali nije mogao u 37. minutu. Poslije kornera, Bek je nabacio loptu u šesnaesterac, a reprezentativac Gane Vorsah potpuno neometan, sa deset metara glavom je pogodio mrežu gostiju. Odbrana Šalkea bila je ukopana, kao začarana...

Bilo je prilika i u drugom dijelu, a najbolju za Šalke propustio je novajlija Klas Jan Huntelar, kada je pogodio prečku.

U samom finišu meča 2:0. Sead Salihović je milimetarski precizno izveo slobodan udarac sa 17 metara, lopta se od stative odbila do iznenađenog Nojera, od čijeg je ramena odskakutala u mrežu.

Teški dani za Šalke, koji iz tri meča ima NULA bodova i gol-razliku 2:6.

Hofenhajm, sa druge strane, najavljuje novu uspješnu jesenju sezonu, nalik onoj 2009. godine kada je bio polusezonski prvak. Ima sve tri pobjede (Verder 4:1, potom u gostima Sent Pauli 1:0 i sada Šalke 2:0).