BUNDES: Verder odolio u Minhenu

Volfsburg nema ni bod ni poslije trećeg kola Bundeslige. "Vukovi" su poraženi i u Dortmundu. Bajern - Verder 0:0.

BUNDES: Verder odolio u Minhenu Izvor: MONDO

Bajern se nije oporavio poslije poraza u 2. kolu Bundeslige u Kajzerslauternu (0:2). U derbiju 3. runde njemačkog šampionata Verder je odolio na Alijanc areni - 0:0.

Bavarci su napadali, golman gostiju Tim Vize je imao nekoliko dobrih intervencija, pa su mreže ostale netaknute.

Vicešampion Evrope i prvak Njemačke je i peti put zaredom ostao neporažen u duelu sa "zelenima" iz Bremena, ali ekipa Luja Van Gala ne može da bude zadovoljna, jer ima samo četiri boda na kontu.

Bajern je posljednji put savladao Verder u Minhenu 5. novembra 2005.

Borusija, za koju je igrao srpski reprezentativac Neven Subotić, pobijedila je 2:0, pogocima u drugom poluvremenu. Gosti su "načeti" prelijepim golom Sahina, a dokusurio ih je Kagava.

Nirnberg je napravio iznenađenje osvojivši bod u Hamburgu iako je domaćiv vodio - 1:1. Hamburger ni sedmi put uzastopno nije poražen od Nirnberga, ali ekipa, za koju je Gojko Kačar igrao od 86. minuta, ne može da bude zadovoljna "podjelom plijena" poslije dvije pobjede na startu šampionata.

Bajer je u prošlom kolu deklasiran kod kuće od Borusije iz Menhengladabaha (2:6), a i u Hanoveru je djelovovalo da će biti tako. Domaćin je vodio 2:0 iako je od 36. minuta bio lišen pomoći isključenog Pogačeca. Ipak, gosti iz Leverkuzena su se trgli i stigli do 2:2.

A Borusije iz Menhengladabaha je doživjela katastrofu na svom terenu od Ajntrahta - 0:4. Timu iz Frankfurta to su prvi bodovi u sezoni.

Štutgart, sa Zdravkom Kuzmanovićem u sastavu, imao je vođstvo u Frajburgu, ali je izgubio - 1:2. "Švabe" još nemaju ni bod.