PRIMERA: Šok na Nou Kampu, pala Barsa

Nelson Valdez sa dva gola donio pobjedu Herkulesu u Barseloni - 2:0. Real dobio Osasunu 1:0.

PRIMERA: Šok na Nou Kampu, pala Barsa Izvor: MONDO

Poslije 19 prvenstvenih utakmica na Nou Kampu, u kojima je ostvarila 18 pobjeda i remi, Barselona je izgubila! I to od novajlije u Primeri:

Barselona - Herkules 0:2 (0:1)

Gosti iz Alikantea su se pojačali "zvučnim imenima" u prelaznom roku, stigli su David Trezege iz Juventusa, Rojston Drente iz Real Madrida i Nelson Valdez iz Borusije iz Dortmunda i upravo je 26-godišnji Paragvajac dao oba gola.

Valdez je u 27. minutu nadskočio golmana Viktora Valdeza, a u 59. minutu precizno je šutirao sa "penaltika".

Pep Gvardiola nije potcjenio povratnika u društvo najboljih. Ako se u Barsi može govoriti o "najboljih 11", nedostajali su Ćavi, Pedro i Dani Alveš, umjesto kojih su utakmicu počeli Maskerano, Krkić i novajlija Adrijano. Ali je Gvardiola svu trojicu uveo u igru.

Ni to nije pomoglo aktuelnom šampionu Španije da izbegne poraz.

Barsa je u prvom kolu bila ubjedljiva u Santanderu (3:0), a Herkules je izgubio kod kuće od Atletik Bilbaoa (0:1).

Real baš igra "murinjovski". Sjećate li se kada je "kraljevski klub" u dvije uzastopne utakmice dao samo jedan gol i sačuvao mrežu?

Poslije 0:0 na gostovanju Majorci, Real je savladao Osasunu na Santjago Bernabeu. Jedini gol postigao je Rikardo Karvaljo u 48. minutu.

Golman gostiju Rikardo je odbranio udarac Kristijan Ronalda, koji se pridigao i odbijenu loptu proslijedio do zemljaka, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu - 1:0.

Zanimljivo je da je u timu Žozea Murinja igrao Kristijano Ronaldo kome je poslije povrede u prvom kolu Primere prognozirana tronedjeljna pauza, a Portugalac se na teren vratio poslije 13 dana.

Valensija je upisala "trojku" i u drugom kolu. Zahvaljujući Hedvigesu Maduru, koji se na Mestalji upisao u strijelce u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Rasing je doživio poraz.