SERIJA A: Eto spasio Inter, pukli Milan i Roma

Samjuel Eto strijelac pobjedonosnog gola za Inter protiv Udinezea - 2:1. Kaljari deklasirao Romu 5:1, a Ćezena bolja od Milana 2:0.

SERIJA A: Eto spasio Inter, pukli Milan i Roma Izvor: MONDO

Šampion je pobijedio i poslije dvije utakmice u Seriji A ima četiri boda. Inter se na startu prvenstva namučio u Bolonji (0:0), a i kao domaćin je imao problema - otpor Udinezea slomio je golom Samjuela Etoa u 67. minutu - 2:1 (1:1).

Doduše, tim Rafe Beniteza poveo je već u sedmom minutu preko Brazilca Lusija, ali je na isteku pola sata igre izjednačio Floro Flores.

Da se tradicija ipak nastavi pobrinuo se Kamerunac - 2:1.

A tradicija kaže da je Inter ostvario petu uzastopnu pobjedu nad crno-bijelima iz Udina, od kojih nije izgubio i 15. put zaredom, još od 15. februara 2004.

U timu Intera nije bilo kapitena reprezentacije Srbije, Dejana Stankovića.

"Neroazuri" u utorak dočekuje Tvente na početku takmičenja u Ligi šampiona, u kojoj takođe brane trofej.

Milan, a naročito Roma su se obrukali.

Rimljani su pukli na Sardiniji, Kaljari nije imao milosti prema renomiranom protivniku - 5:1 (3:1).

Doduše, "vučica" je poslije četvrtine meča ostala bez isključenog Burdisa u trenutku kada je bilo 1:1. On je žestoko startovao na Kontija, kome je možda slomio nogu, a Matri je iz penala nagovijestio kraj Rome.

Uslijedila je kanonada domaćina.

Kaljari ima četiri boda, Roma samo jedan.

"Rosoneri" su meč u Ćezeni počeli sa Patom, Ibrahimovićem i Ronaldinjom (zamijenio ga Robinjo u 56. minutu) u napadu. Međutim, povratnik u Seriju A je pobijedio 2:0 (2:0).

Milan je u prvom kolu bio ubjedljiv protiv Lećea (4:0), dok je Ćezena odoljela Romi (0:0).