Boja "najavio" Ligu šampiona

Partizan slomio otpor "žilavih" gostiju sa Banjice u drugom poluvremenu (3:0) pogocima Pjera Boje (dva) i Radosava Petrovića.

Boja "najavio" Ligu šampiona Izvor: MONDO

Pjer Boja i Radosav Petrović zahvalili su se navijačima, koji su u subotu uveče došli u Humsku da svojim ljubimcima požele srećan put u Donjeck na meč prvog kola Grupe H Lige šampiona (sreda, 20,45).

Partizan je u uvertiti duela sa Šahtjorom savladao Rad 3:0 (0:0) i vratio se na vrh superligaške tabele sa maksimalnih 12 bodova poslije četiri kola.

Vojvodina je dva i po sata bila lider.

"Građevinari" su bili agresivni i organizovano se branili u prvom poluvremenu, a znali su i da priprijete iz kontranapada.

Mladi Marko Šćepović je u tom periodu imao nekoliko prilika, ali se ispromašivao.

Najbliži vođstvu crno-bijeli su bili u 22. minutu kada je Nemanja Tomić iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Na odmor se otišlo bez golova, a trener Partizana Aleksandar Stanojević je u svlačionici ostavio Šćepovića, a šansu ukazao Pjeru Boji da ponovo debituje.

Kamerunac mu se odužio poslije samo tri minuta provedena na terenu. Drugom Afrikancu, Mohamedu Kamari, upisao je asistenciju, a sebi pogodak - 1:0. Skočilo je oko 5.000 navijača, uglavnom Partizana, a vođstvu je prethodila bakljada na južnoj tribini.

To je bio samo nagovještaj dobre igre crno-bijelih u drugom poluvremenu.

Prednost šampiona duplirao je Radosav Petrović u 68. minutu. Tomić je "izlomio" svog čuvara, lopta je stigla do Pjera Boje, koji je proslijedio Petroviću, a reprezentativac Srbije se upisao u strijelce - 2:0.

Konačan rezultat postavio je Boja u 77. minutu udarcem sa desetak metara.

Mogli su crno-bijeli i ubjedljivije da pobjede, ali su promašivali Kleo, Petrović, pa i Boja.

Stanojević je odlučio da odmori Ivicu Ilieva, a šansu ukaže mladom napadaču Marku Šćepoviću.

Za crno-bijele je debitovao i novajlija iz BSK-a, Stefan Savić. Upravo bi odbrana koja je izašla na teren protiv Rada trebalo da se u srijedu suprotstavi navali Šahtjora.

Zato je Ivan Stevanović ostao na klupi, jer ne može da igra u Donjecku zbog žutih kartona, pa je na desnom beku Aleksandar Miljković. Takođe, iz istog razloga u timu u srijedu neće biti ni štopera Marka Jovanovića.

Međutim, u poluvremenu se i kapiten Mladen Krstajić požalio na povredu, pa ga je zamijenio Vojislav Stanković.

Partizan je bez poraza od Rada u posljednjih deset utakmica, u kojima je zabilježio deset pobjeda.

Rad je doživio prvi poraz, poslije pobjede i dva remija.

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Savić, Krstajić (od 46. Stanković), Kizito - Tomić, Kamara, Petrović, Ilić - Šćepović (od 46. Boja), Kleo (od 77. Smiljanić).

RAD: Borjan, Todorovski, Koković, Dimitrijević, Jovanović, Vitas, Luka (od 66. Stoiljković), Mitrović, Kojić (od 18. Jovančić), Stanojević, Leković.