HRVATSKA: Hajduk i Dinamo "miroljubivo"

U prvom ovosezonskom hrvatskom derbiju Hajduk i Dinamo igrali su neriješeno 1:1 (0:1).

HRVATSKA: Hajduk i Dinamo "miroljubivo" Izvor: MONDO

Tako je poslije 7. kola Rijeka na čelu tabele sa 16 bodova, Hajduk ima 15, Dinamo 14...

Na Poljudu, na čijim tribinama je bilo oko 30 hiljada gledalaca, u derbiju je rivalima pripalo po poluvrijeme.

Bolju igru u prvom dijelu Zagrepčani su naplatili u 42. minutu. Dodo je proigrao Badelja, a akciju je volejem završio Samir - 0:1.

Prethodno, domaći navijači i igrači su bili nezadovljni jer sudija nije pokazao na bijelu tačku kada je Badelj srušio Šarbinija.

Igrači Hajduka su u drugo poluvrijeme ušli riješeni da što prije izjednače. Zaigrali su znatno bolje i takvu igru krunisali u 59. minutu izjednačujućim golom Anasa Šarbinija.