SERIJA A: Juventusu samo bod

Za razliku od premijerne runde nove sezone Serije A, ovog vikenda strijelci su bili baš raspoloženi. Spektakl u Torinu, Krasić asistent.

SERIJA A: Juventusu samo bod Izvor: MONDO

Još nije odigrano kompletno drugo kolo, a na devet utakmica već je postignuto 34 gola!

Najuzbudljivije je bilo u Torinu. Juventus i Sampdorija podijelili su bodove – 3:3. Za "bjankonere" nastupio je Miloš Krasić, koji je na terenu bio do 78. minuta. Srpski reprezentativac bio je asistent Klaudiju Markiziju kod prvog gola "stare dame".
Juventus je vodio sa 3:2 do 73. minuta kada je Nikola Poci postigao svoj drugi gol na meču.

Siniša Mihajlović i Fiorentina doživjeli su prvi poraz. Leće je pobijedilo sa 1:0. Na utakmici sa najmanje golova, jedini strijelac bio je David di Mikele u devetom minutu. Adem Ljajić ušao je u drugom poluvremenu.

Đovinko je u 90. minutu uspio samo da ublaži poraz Parme na gostovanju Kataniji - 1:2. Domaćin je oba gola postigao iz penala, ali su realizatori bili različiti. Prvi jedanaesterac izveo je Maskara u 12, a drugi Antenući u 82. minutu.

U Napulju, na meču Napoli - Bari četiri gola, po dva u obe mreže. Bari je vodio, Napoli izjednačio, potom je Napoli prešao u vođstvo u 87. minutu, a samo minut kasnije Bari dolazi do boda. Prštalo je ne terenu, bilo je i mnogo čarki, na kraju podjela bodova.

Đenova je u prvom kolu pobijedila Udineze, ali je sve "bacila u vodu" porazom na svom terenu od Kjeva - 1:3. Domaćin je poveo, međutim, tim iz Verone je u posljednjem minutu prvog poluvremena stigao do izjednačenja, a sa još dva gola u nastavku meča i do sva tri boda.

Ubjedljiv je bio i Lacio. "Nebeskoplavi" su na Olimpiku slavili sa 3:1 protiv Bolonje. Zanimljivo da je prvi gol na meču postigao Mauri tek u 68. minutu.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Breša je bila bolja od Parme sa 3:2.