PREMIJER: Reina spašavao bezidejni Liverpul

Liverpul ponovo slab, Reina dva puta "vadio kestenje iz vatre". Lane Jovanović odigrao cio meč, Žigić tek posljednjih 60 sekundi.

PREMIJER: Reina spašavao bezidejni Liverpul Izvor: MONDO

Pepe Reina je prolazio kroz pakao poslije prvog kola Premijer lige kada je sam sebi dao gol i poklonio Arsenalu bod. Ali je zato u 4. kolu prvenstva spašavao i spasio Liverpul poraza u Birmingemu.

U jedinoj nedeljnoj utakmici Premijer lige, Birmingem i Liverpul su odigrali 0:0, a domaćin je, ukupno gledano bio opasniji i bliži postizanju gola. To što ga nije dao zasluga je golmana Liverpula koji je u dva navrata čudesno odbranio neodbranjivo.

Kreg Gardner i Kameron Džerom gotovo su imali identične situacije u šesnaestercu gostiju i obojica su odigrali fudbalski - glavom na centaršut, ali kada su svi već vidjeli loptu u golu, odnekud se pojavio Reina!

Liverpul, blago rečeno, bezidejan. Roj Hodžson ima mnogo posla pred sobom da od ove ekipe napravi tim koji igra. "Crveni" su u ova četiri kola samo jednom pobijedili i to na jedvite jade Vest Bromvič Albion, a odigrao je dva puta neriješeno i jednom je poražen.

Probao je trener Liverpula u drugom dijelu i sa Portugalcem Raulom Meirelešom, fudbalerom koji je plaćen 11,5 miliona funti. Nekakva razlika na sredini terena je napravljena u korist Liverpula, ali bez opipljivijh rezultata.

Milan Jovanović je odigrao cio meč za Liverpul, ali se između njegovog i učinka ekipe može staviti isti opis - slabo.

U posljednjem minutu meča, na terenu su bila dva srpska reprezentativca. Alan Mekliš dao je šansu Nikoli Žigiću u 90. minutu(!), ali, naravno, nije stigao ni da pipne loptu.