KUP BiH: Borac rutinski u odbranu trofeja

Aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, banjalučki Borac rutinski se plasirao u osminu finala ovog takmičenja.

KUP BiH: Borac rutinski u odbranu trofeja Izvor: MONDO

Izabranici Vlade Jagodića su u srijedu u Banjaluci golovima Vidakovića nadigrali TOŠK iz Tešnja sa 2:0 i plasirali su među 16 najboljih ekipa.

Isti dan, klupsko rukovodstvo izdalo je saopštenje u kome se navodi da Borac pokušava da reketiraju čelnici Fudbalskog saveza BiH i da će zbog toga pripremiti tužbu.

Čelik je lakše od očekivanog savladao Velež (2:0), dok je Sarajevo uzdrmano porazom od Borca na Koševu, na jedvite jade uspjelo da eliminiše Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja (2:1).

Pogotke za Čelik postigao je Adilović u 10. i 25. minutu za kraj nadanja "rođenih".

Na Koševu se Sloga prikazala kao veoma tvrd tim, koji je slomljen tek u drugom poluvremenu pogocima Jahovića i Hamzagića.

Gosti su do kraja uspjeli da postignu počasni gol u 87. minutu, a strijelac je bio Popović.

Široki je na Pecari "pregazio" niželigaša Sutjesku sa 5:0, dok je Branitelj ostvario rekordnu pobjedu, savladavši na svom terenu Doboj iz Istoka rezultatom 7:0.

Treba napomenuti da je Kozara slavila u Travniku (0:1), dok je Drinu na penale izbacio Proleter.