SERIJA A: Gol Ljajića, Milanu samo bod

Fiorentina još ne zna za pobjedu u novoj sezoni. Ljajić pogodio sa penala, Lacio preokrenuo. Milan - Katanija 1:1.

SERIJA A: Gol Ljajića, Milanu samo bod Izvor: MONDO

Adem Ljajić postigao je prvi gol u dresu Fiorentine, ali su "ljubičasti" ponovo poraženi.

Bivši fudbaler Partizana doveo je Fiorentinu u vođstvo u 19. minutu sa penala protiv Lacija, ali je tim Siniše Mihajlovića na svom "Artemio Frankiju" ostao bez bodova, pošto su Rimljani preokrenuli.

Ljajić je odlično izveo penal. Poslao je loptu u lijevu stranu, a golmana Lacija, Urugvajca Fernanda Musleru u drugu stranu.

Ali, potom preokret. Najprije je Ladezma izjednačio u 32. minutu, da bi Libor Kožak u 67. minutu obezbijedio nebeskoplavima iz Rima drugi trijumf u sezoni.

Ljajić je, inače igrao do 68. minuta, kada ga je Mihajlović zamijenio Senegalcem Babakarom.

Mihajlović još čeka na prvi trijumf sa Fiorentinom u Seriji A. Dan prije meča sa Laciom dobio je podršku čelnika "Viole", vidjećemo kako će biti u nastavku sezone.

Milan je osvojio samo bod na San Siru protiv Katanije, i to golom iz ofsajda je stigao do izjednačenja - 1:1 (1:1).

Gosti su igrali odlično u prvom poluvremenu, kontranapadi su im bili opasni... Takvu igru materijalizovali su sjajnim pogotkom Ćira Kapuana, iz voleja sa 30 metara.

Katanija je uputila desetak udaraca ka golu domaćina, koji je u prvih pola sata na drugoj strani šutirao samo jednom, i to van okvira gola.

Ipak, "rosoneri" su izjednačili u finišu prvog poluvremena. Ronaldinjo je asistirao Filipu Inzagiju, koji je bio u ofsajdu, ali je gol priznat - 1:1.

Inzagi je imao šansu već u 11. minutu, Klarens Sedorf na početku drugog poluvremena... Sve u svemu, malo od Milana, koji je igrao bez Pata i Robinja.