PRIMERA: Ronaldo osvojio San Sebastijan

Real Madrid pobijedio u San Sebastijanu 2:1. Espanjol i Majorka kao domaćini savladali Almeriju i Osasunu. Atletik u Hihonu od 0:2 do 2:2.

PRIMERA: Ronaldo osvojio San Sebastijan Izvor: MONDO

Madridski "kraljevi" opet su osvojili San Sebastijan, i pod vođstvom Žozea Murinja:

Real Sosijedad - Real Madrid 1:2 (0:0)

Poslije blijedog izdanja u prvom poluvremenu, Madriđani su poveli nedugo po povratku na teren, preko Anhela Di Marije. Argentinac je poslije solo prodora, samo što je korak-dva ušao u kazneni prostor iskosa sa lijeve strane, precizno naciljao suprotni ugao domaćeg gola.

Raul Tamudo, koji je nedavno stigao u Real Sosijedad iz Espanjola, ponovo je bio strijelac (kao i u ponedjeljak na gostovanju Almeriji) i izjednačio u 61. minutu. On je maltene sa gol-linije ubacio loptu u mrežu poslije prekida izvedenog sa desne strane.

Međutim, drugu prvenstvenu pobjedu gostima donio je Kristijano Ronaldo u 74. minutu. U svom stilu, Portugalac je postigao lijep gol iz slobodnog udarca.

Real Madrid ima sedam bodova (remi sa Majorkom, pobjeda nad Osasunom), a Real Sosijedad je ostao na četiri.

To je bila sedma uzastopna utakmica u kojoj "kraljevi" iz San Sebastijana nisu savladali "kraljeve" iz Madrida. Naravno, nisu se sastajali tri godine otkako je Real Sosijedad ispao iz Primere.

Espanjol je i drugi put u sezoni pobijedio kao domaćin. Po običaju, savladao je Almeriju... Po običaju nije primio gol - 1:0.

Jedini strijelac bio je Kaljehon na početku drugog poluvremena.

To je četvrta uzastopna pobjeda Espanjola nad Almerijom, a pritom je ekipa iz Barselone svaki put sačuvala mrežu.

Sada Espanjol ima šest bodova, obe "trojke" upisao je kod kuće. Almerija je ostala na dva.

Majorka nastavlja "domaćinski ritam" iz prošle sezone. Murinjov Real je na prvenstvenoj premijeri osvojio bod na Balearima (0:0), ali je Osasuna položila oružje - 2:0.

Golove za "ostrvljane" postigli su Kastro iz penala i De Guzman u posljednjim trenucima meča.

Bivši golgeter Crvene zvezde Dejan Lekić bio je starter kod gostiju iz Pamplone i imao je odličnu šansu, ali je promašio. Zamijenjen je u 73. minutu.

Majorka ima četiri boda, a Osasuna samo jedan.

Sporting je u Hihonu već u 23. minutu imao ubjedljivu prednost protiv gostiju iz Bilbaoa (2:0), do koje je stigao preko De las Kuevasa i Argentinca Sangoja.

Međutim, Atletik se nije predavao i već šest minuta kasnije "prelovio je minus". Strijelac je bio Gurpegi. Poslije sata igre postavljen je konačan rezultat - izjednačio je Ljorente.